Vlasák (ODS): Po stopách utrpení a naděje

05.10.2011 21:58

Navštívit Muzeum českého a slovenského exilu a emigrace 20. století v Brně umožnil europoslanec Oldřich Vlasák několika desítkám osob z Královéhradeckého kraje.

Vlasák (ODS): Po stopách utrpení a naděje

Součástí poznávací cesty, která se uskutečnila 4. října 2011, byla také návštěva Labyrintu pod Zelným trhem, prohlídka kasemat na hradě Špilberk a zastavení u Památníku protikomunistického odboje v Brně - Bohunicích.

Na tematický zájezd do Brna pozval Oldřich Vlasák členy Konfederace politických vězňů ČR, členy PTP z Královéhradeckého kraje a další zájemce o tuto problematiku.

Návštěva Muzea českého a slovenského exilu v Brně byla spojena s besedou se zajímavými osobnostmi a majiteli soukromého muzea (Jan a Sabina Kratochvílovi). Tito výtvarníci jsou mimo jiné také autory výstavy protikomunistického odboje - III. odboj v Československu, která měla svoji premiéru před šesti lety v Evropském parlamentu v Bruselu. O její uskutečnění se tehdy zasadil společně se dvěma dalšími europoslanci za ODS i Oldřich Vlasák. Po vernisáži se postaral o představení expozice v mnoha městech České republiky.

"Muzeum českého a slovenského exilu a emigrace 20. století vzniklo především proto, aby mladá generace nezapomněla na dramatické události 20. století, které vyhnaly ze země miliony Čechů i Slováků. Bez prostředků, v mnoha případech bez znalosti jazyka a bez kontaktů začínali tito lidé v těžkých podmínkách budovat znovu svou existenci. Jsem proto velice rád, že jsem mohl využít pozvání majitelů muzea - manželů Kratochvílových, a uskutečnit zde návštěvu společně se svými přáteli z Královéhradeckého kraje," uvedl europoslanec a hradecký zastupitel Oldřich Vlasák.

(Muzeum je nestátní, neziskovou organizací placenou čistě z peněz rodiny Kratochvílovy - zakladatelé Jan Kratochvíl a Sabina Kratochvílová - a případné pomoci lidí z exilu a emigrace. Muzeum je zřízeno v prostorách bývalého pivovaru vráceného v restituci rodině a přestavěného na vzdělávací expozici. Muzeum českého a slovenského exilu a emigrace 20. století bylo založeno z archivu jednotlivců i institucí.)

"Na závěr naší poznávací cesty jsme se zastavili u Památníku protikomunistického odboje v Bohunicích, jehož autory jsou opět Sabina a Jan Kratochvílovi. Pomník je věnován protikomunistickému odboji, obětem komunistické zvůle a zničeným starým Bohunicím. O jeho realizaci a umístění se významnou měrou zasloužil také bývalý starosta této městské části Brna - Bohunice a dnešní první náměstek primátora Brna Robert Kotzian, se kterým jsme měli možnost se setkat v již zmíněném Muzeu exilu a následně u samotného pomníku," řekl Oldřich Vlasák.

Více:
Romové obsadili i Rakovnicko. Občané chodí ven s pistolí, nebo raději vůbec

##PROFIL 1534##


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vlasak.eu

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…