Chládek (ČSSD): Kyberšikana se nám nevyhne

29.12.2011 11:46

Podle nejnovějšího průzkumu se každý dvanáctý český středoškolák se setkal s kyberšikanou, u dospělých je to každý třicátý třetí ze sta. Sice jsme na tom o něco lépe, než v Evropě a v USA, ale nemůžeme se tvářit, že se nám tento jev kriminality vyhne.

Chládek (ČSSD): Kyberšikana se nám nevyhne
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Kyberšikana je nový druh šikany, využívá k zesměšňování a urážení moderní komunikační prostředky. Přesto, že se může zdá, že se to týká jenom studentů a školských zařízení, není tomu tak. Kyberšikana se objevuje velmi často v pracovních kolektivech a často vede k úplnému stáhnutí oběti ze sociálního prostředí. Léčba trvá několik měsíců i let.

V USA je kyberšikana od roku 2006 federálním zločinem. V České republice zatím neexistuje žádný nástroj, podle kterého by mohli být nebezpeční šikanovatelé potrestání. A někteří si to moc dobře uvědomují a tuto díru v naší legislativě značně využívají.

Odhalit šikanu (kyberšikanu) není jednoduché. Ale v případě, že máme indicie, že se někdo stal obětí, musíme jednat. Nejhorší je zůstat lhostejný. To je bohužel nešvar celé naší společnosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marcel Chládek

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

svobodná média

Dobrý den, fakt byste za obálku na časopisu, která nikoho neuráží někoho hnala k soudu? Kde je pak nějaká svoboda? A třeba Respekt je známý svými obálkami, kde jsou často i karikatury a je používána nadsázka, někdy i černý humor. To jste se už všichni politici zbláznili, že byste chtěli zasahovat do...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě. U nás i v Německu

23:07 Zaorálek (SOCDEM): Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě. U nás i v Německu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k platům.