Předmětem projektu je propojení výzkumných institucí, dopravců a firem z oboru dopravních technologií a vytvoření platformy pro mezioborový výzkum, který bude sledovat a vyhodnocovat dopravní chování obyvatelstva a predikovat jeho změny v souvislosti se zaváděním vysokorychlostních dopravních technologií. Takové mezioborové vědecko-výzkumné pracoviště, systematicky se věnující této problematice, dosud v Čechách chybí.
„Město Brno zaujme v projektu pozici partnera bez finanční spoluúčasti. Jeho role bude spočívat v účasti na diskuzích nebo poskytování dat. Následně bude mít možnost využít výstupy projektu v rámci přípravy svých strategických dokumentů,“ uvedl náměstek primátora Matěj Hollan.
Projekt by měl odstartovat v dubnu příštího roku a trvat 57 měsíců. Podílet se na něm bude mimo jiné Masarykova univerzita, Univerzita Karlova, České dráhy nebo Ministerstvo dopravy ČR.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV