Most: Nejmladší obyvatelé Braňan mají nové centrální dětské hřiště

05.05.2017 16:47

Multifunkční dětské Oranžové hřiště má od pátku 5. května k dispozici drobotina z Braňan na Mostecku. Mimo jiné je vybaveno mezi dětmi velmi oblíbeným prolézačkovým hradem se skluzavkami a vysokou provazovou pyramidou. Na realizaci hřiště získala obec grant od Nadace ČEZ za bezmála 364 000 korun. Ruce k dílu pak během terénních úprav kolem jednotlivých herních prvků přiložilo deset zaměstnanců Severočeských dolů, kteří na konci dubna strávili v Braňanech jeden pracovní den v rámci vůbec prvního samostatného firemního dobrovolnictví této dceřiné společnosti Skupiny ČEZ.

Most: Nejmladší obyvatelé Braňan mají nové centrální dětské hřiště
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

„Máme v obci velmi dobře fungující základní školu s mateřinkou a tudíž poměrně i dost dětí. Do školky jich momentálně dochází 49 a základní školu, která v příštím roce otevře hned dvě první třídy, navštěvuje 120 žáků. Když k tomu připočtu ještě úplně ty nejmenší a dokonce i několik budoucích maminek, tak se v celkovém počtu dostaneme na více než 200 dětí. Samozřejmě, že ti starší si zde už asi hrát nebudou, ale mohou sem například doprovázet své mladší sourozence,“ říká Petr Škanta, starosta obce s 1 246 obyvateli.

Centrální dětské hřiště v obci Braňany se nachází u hlavního silničního tahu v Bílinské ulici. Jedná se o poměrně rozlehlý oplocený travnatý prostor s malou horolezeckou stěnou a provazovým žebříkem, dvěma pákovými houpačkami a stejným počtem houpadel s podobou lvíčka a koníka, kolotočem, klasickými houpačkami, pískovištěm, pergolou a již výše zmiňovanými dalšími hracími prvky. „Celkové náklady na pořízení hřiště ve výši 363 726 Kč byly plně hrazeny grantem od Nadace ČEZ. Děkujeme nejen jí za účinnou finanční podporu, ale i zaměstnancům Severočeských dolů, kteří nám ve finále pomohli s terénními úpravami,“ dodal ještě starosta.

„Rodina Oranžových hřišť je opravdu velmi pestrá. Podle jejich funkčnosti a věkovému zaměření vyrůstají u mateřinek, základních či středních škol, ale třeba i na návsích, uprostřed panelových sídlišť, v již dlouhá léta fungujících sportovních areálech či ve volné přírodě. Nejoblíbenější jsou pochopitelně multifunkční sportoviště či dětská hřiště, která jsou veřejně přístupná. To je pochopitelně i případ Braňan, kde vzniklo pěkné místo pro aktivní odpočinek místních dětí,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ již v rámci celé České republiky podpořila od roku 2003 do 2017 realizaci více než 440 projektů „Oranžových hřišť“. V rámci Ústeckého a Libereckého kraje se jedná o 54 hřišť za téměř 55 milionů korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Republikové finále Dětské porty bude opět hostit Kroměříž

22:08 Republikové finále Dětské porty bude opět hostit Kroměříž

Posedmé se do Kroměříže sjedou finalisté největší přehlídky dětské interpretační a autorské tvorby f…