Pardubice: V MŠ přibydou místa pro handicapované děti

16.03.2019 15:50

Pardubice požádají kraj o navýšení kapacity v mateřské škole v ulici Artura Krause. Školka, sloužící dětem s handicapem, by od září měla mít, namísto jedné, dvě třídy po deseti dětech. Město zřízením nové „speciální“ třídy reaguje na zvýšenou potřebu míst pro děti předškolního věku s mentálním postižením, poruchou autistického spektra nebo s kombinovaným postižením.

Pardubice: V MŠ přibydou místa pro handicapované děti
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„V současné době evidujeme větší zájem rodičů o umístění takto handicapovaných dětí, což koresponduje s informacemi ze speciálního vzdělávacího centra, podle něhož je jednoznačný nárůst dětí s poruchou autistického centra. Samozřejmě dáváme přednost integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami mezi děti zdravé, ale v mnoha případech to, právě kvůli míře postižení, není možné,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že péče o handicapované děti klade zvýšené nároky jak na materiální, tak personální vybavení předškolních zařízení.

V současné době je v zařízeních města v předškolním vzdělávání pro děti s různými vadami zhruba 90 míst. Vedle jedné třídy pro 10 dětí v MŠ A. Krause je zhruba 50 míst v integrační školce a rehabilitačním centru Lentilka a po jedné třídě s kapacitou 14 míst v MŠ Klubíčko, kde se věnují dětem se závažnějšími vadami řeči a poruchami komunikace a v MŠ Odborářů, v níž funguje speciální třída pro děti se závažnými očními vadami.  V Pardubicích je ještě speciální mateřská, základní a praktická škola, ta však přijímá děti až od pěti let, jako přípravný stupeň před nástupem dítěte do školy základní.

„Zřízení nové třídy v Základní škole a mateřské škole A. Krause je v tuto chvíli nejschůdnějším řešením. Nevyžádá si zásadní změny a provoz v nové třídě tak bude možné zahájit již od školního roku 2019/2020. Náklady na rekonstrukci přízemí a vybavení nové třídy odhadujeme zhruba na 160.000 korun,“ konstatoval náměstek Rychtecký. Desítku dalších předškoláků zvládne i školní jídelna, jejíž kapacita je dostatečná.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Společné jednání rad. Město s krajem si vycházejí vstříc

11:33 Pardubice: Společné jednání rad. Město s krajem si vycházejí vstříc

Některé projekty v krajském městě se neobejdou bez dobré spolupráce a komunikace mezi krajem a měste…