„Písek patří k městům s propracovaným a efektivním systémem třídění odpadů,“ říká Miloslav Šatra, vedoucí odboru životního prostředí. „Za poslední dvě desítky let jsme zavedli celou řadu opatření jejichž výsledkem bylo zajistit informovanost a motivovat lidi ke třídění odpadů.“
Obyvatelé města mají k dispozici 147 stanovišť s nádobami na separovaný odpad v pohodlné docházkové vzdálenosti od svých domů a bytů. Vedle toho mohou využít některého ze sedmi sběrných dvorů. I tak vyprodukuje průměrný Písečan zhruba 140 kg komunálního odpadu ročně. Což znamená stále dostatečný prostor pro zlepšování. „Najdou se jednotlivci, kteří dosud třídění neřešili a neřeší. Buď proto, že je to nezajímá, nebo si myslí, že takový odpad stejně skončí na skládce. Doufáme, že se nám je podaří touto brožurkou třeba i prostřednictvím jejich dětí či vnuků oslovit,“ doufá Miloslav Šatra.
Průvodce seznamuje s odpadovým hospodářstvím města. Občané zjistí, jak mohou ovlivnit množství odpadu, co lze a jak třídit, jakým způsobem probíhá svoz a zpracování odpadu a dočtou se i o dalším využití vytříděných komodit. Nechybí ani zajímavosti. Publikace je přehledná, barevná, plná názorných obrázků a jednoduchých schémat tak, aby zaujala i nejmladší čtenáře.
Město Písek za brožuru v nákladu 14 322 výtisků včetně distribuce zaplatilo bezmála 80 tisíc korun. „Zatím jsme zaznamenali několik pozitivních ohlasů. Největším odměnou pro nás bude, pokud se podaří přesvědčit touto cestou další lidi k tomu, aby začali třídit nebo třídili více než dosud,“ dodává vedoucí odboru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV