Plzeň: Primátor se sešel se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje

06.01.2019 12:43

Primátor města Plzně Martin Baxa a jeho náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková se v pátek 4. ledna sešli se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje.

Plzeň: Primátor se sešel se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Primátor města Plzně Martin Baxa a jeho náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková se v pátek 4. ledna sešli se zástupci Rady seniorů Plzeňského kraje. Oba na schůzce zdůraznili důležitost takového setkávání, které je pro vedení města cennou zpětnou vazbou. Senioři využili možnosti promluvit i o problémech, které je trápí, požádat o pomoc při jejich řešení a poděkovat za dosavadní podporu města.

„Město si uvědomuje, že populace v Plzni stárne a je nutné se systematicky věnovat takovým opatřením, která přispějí ke zkvalitnění života jak aktivním seniorům, tak i těm, kteří již potřebují speciální péči,“ uvedl primátor. Podle něj je do budoucna zapotřebí rozšiřovat kapacitu domovů se zvláštním určením, denních i týdenních stacionářů, budovat další bezbariérové prvky, ale i dát příležitost aktivním seniorům pracovat ve prospěch města.

Společně s náměstkyní informovali na setkání například o chystané stavbě domova se zvláštním režimem na Slovanech, o plánovaném rozšiřování Mezigeneračního dobrovolnického centra TOTEM z Lochotína do dalších městských obvodů i o chystané výstavbě Centrálního stravovacího systému v Kotíkovské ulici, jenž by měl zajistit přípravu a rozvoz jídel až pro dva tisíce lidí, a to zejména pro seniory.

Krajská rada sdružuje přes sedm tisíc aktivních seniorů z celého kraje včetně Plzeňanů. Předseda Leoš Jochec zmínil potřebu zřídit městskou radu, která by působila na území města Plzně. Primátor i náměstkyně přislíbili zástupcům seniorů podporu při snaze o její zřízení a fungování a také vyzvali seniory, aby na příští setkání přišli s konkrétními problémy, které se budou snažit společně vyřešit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

7:37 Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

ZŠ Okružní na Jižních Svazích se stále pyšní přívlastkem Partnerská škola Českého volejbalového svaz…