Plzeň: Výstava učí děti hospodařit s penězi

7. 10. 2017 18:57

Banky, spoření i utrácení, investování, oběh, historie a vývoj peněz, to jsou témata, kterým se věnuje interaktivní výstava pro děti Jak se točí peníze. Ta je k vidění v autobusové hale v DEPO2015 až do 18. dubna 2018. Hravá expozice je především určená dětem od druhé do sedmé třídy a má za cíl zvýšit finanční gramotnost dětí.

Plzeň: Výstava učí děti hospodařit s penězi
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Záštitu nad interaktivní expozicí přijal ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Vernisáže výstavy se za město zúčastnil i první náměstek primátora Martin Baxa. Prvními malými účastníky na zahájení výstavy byli žáci ze 13. základní školy v Plzni.

„Převzal jsem záštitu nad touto výstavou proto, že dnešní doba je velmi složitá a finanční svět je plný nástrah. Vnímám proto jako skvělý nápad připravit zábavnou formou děti na to, s čím již brzy přijdou do kontaktu. Myslím, že by si touto výstavou měli projít i mnozí dospělí,“ uvedl při vernisáži výstavy Pavel Kotas.

Putovní výstava je koncipována jako město

Při vstupu dostane každé dítě svojí platební kartu s malým virtuálním kapitálem. Plněním úkolů a odpovídání na otázky vydělávají další peníze. V centrální bance si mohou vyrobit svou vlastní bankovku, v muzeu si mohou vyzkoušet udělat otisky historických mincí nebo rýžování zlata. Vydělané peníze mohou následně utratit v obchodě nebo je věnovat na charitu. Dozvědí se také, jaké to je nemít peníze a ocitnout se na ulici. Výstava je koncipována jako město, kde v jednotlivých domech sídlí různé finanční instituce.

Svou koncepcí a obsahem expozice netradiční formou přispívá ke zvýšení finanční gramotnosti dětí, učí je rozvíjet správný úsudek, rozhodování i kritické myšlení. Výstava je putovní, vytvořilo ji dětské muzeum ZOOM ve Vídni ve spolupráci s dětským muzeem FRida&freD v Grazu. Po těchto dvou městech putovala výstava na Slovensko, do Bulharska či Rumunska. K vidění byla už i v Praze, a to v roce 2013.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíčkův Brod: V prosinci se změní systém MHD, do konce února pořídíte výhodněji čipové karty

21:16 Havlíčkův Brod: V prosinci se změní systém MHD, do konce února pořídíte výhodněji čipové karty

Jak již město Havlíčkův Brod informovalo veřejnost, od 10. 12. 2017 dojde ke změně celého systému m…