Zlín: Přijďte se podívat do Kongresového centra

21. 2. 2011 14:03

Město Zlín zve zájemce na prohlídku svého architektonického skvostu: Kongresového centra. Dny otevřených dveří se uskuteční v pátek 25. února od 15 do 18 hodin a o den později v sobotu od 10 do 13 hodin.

Zlín: Přijďte se podívat do Kongresového centra

Kongresové centrum, které navrhla slavná architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, zahájilo provoz letos v lednu. Zaměřené je na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Poskytuje také zázemí pro prestižní hudební těleso - Filharmonii Bohuslava Martinů.

Kongresové centrum nabízí velký hudební a společenský sál se špičkovou akustikou a kapacitou až 850 míst, malý koncertní a přednáškový sál a salonky různých velikostí. "Účastníci Dnů otevřených dveří mají možnost se dozvědět také spoustu informací o tomto objektu a to z průvodního komentáře. V pátek začne výklad v 16 hodin, v sobotu v 11 hodin, vždy ve Velkém sále," upřesnila Helena Váňová z Odboru Kulturní centrum magistrátu.

Část prostor Kongresového centra byla veřejnosti zpřístupněna už na podzim loňského roku v týdnu zkušebního provozu. Během exkurzí tehdy budovou prošlo na tři tisíce lidí. "Nyní poprvé se návštěvníci dostanou také do míst, kam jsou při běžné akci dveře zavřené. Seznámí se s technickým vybavením režie, nahlédnou do prostor pro účinkující a do technického zázemí budovy," doplnila Váňová.

Vstup na Dny otevřených dveří je zdarma, není třeba žádná rezervace. Návštěvníkům se budou věnovat všichni zaměstnanci centra, kteří budou přítomni na prohlídkové trase.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zlin.eu

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou podpoří dotačním programem registrované sociální služby

21:17 Jablonec nad Nisou podpoří dotačním programem registrované sociální služby

Od 2. ledna 2018 přijímá odbor zdravotnictví a sociálních služeb žádosti na dotace na podporu regist…