Znojmo: Kolumbus pomohl již 416 žákům a studentům, pokračovat bude i letos

26.01.2019 15:51

Projekt Kolumbus pokračuje i letos a s ním i jeho část Znojmo mluví anglicky. Žáci základních škol, studenti i čerství absolventi s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech tak mohou o proplácení úspěšně složeného certifikátu z angličtiny i němčiny žádat i v roce 2019. Kromě toho pokračuje podpora výuky jazyků přímo na školách, které město zřizuje.

Znojmo: Kolumbus pomohl již 416 žákům a studentům, pokračovat bude i letos
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Z projektu Znojmo mluví anglicky mám vážně radost. Zavést ho v roce 2013 byl krok správným směrem, protože dobré jazykové vybavení je dnes už opravdovou nutností. Každý rok evidujeme velký zájem o proplácení jazykových certifikátů, což je skvělé. Celkem jsme proplatili už 416 certifikátů, přičemž 76 z nich jsme proplatili vloni. A pokračovat chceme i letos,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

V rozpočtu na rok 2019 je na proplácení úspěšně složených jazykových certifikátů opět vyčleněna částka 1 000 000 korun. Podmínky proplácení jsou k nalezení na webových stránkách ZDE v sekci Znojmo mluví anglicky. Žádost o proplácení je ke stažení na webu města ZDE pod Odborem školství, kultury a památkové péče v sekci Tiskopisy.

Na projekt volně navazuje Kolumbus #2

Město jazykové vzdělávání podporuje i přímo na základních školách, které zřizuje. Dotuje například pořízení učebnic a pomůcek, pořádání zájezdů nebo zapojení zahraničního lektora do výuky.

Na projekt Znojmo mluví anglicky volně navazuje projekt Kolumbus #2, který rovněž podporuje vzdělávání a nadané žáky a studenty nejrůznějších oborů a který město zavedlo loni. Funguje ve dvou rovinách. Jednak jde o institucionální podporu formou dotačního programu, jehož oprávněnými žadateli jsou základní, střední a vysoké školy na území města Znojma, jednak o individuální podporu (stipendijní program), která je realizována formou poskytovaných stipendií ve výši 10 000 korun/rok a 5000 korun/rok.

Projekt Kolumbus vznikl v roce 2012 jako nástroj v boji proti nezaměstnanosti a pro posílení konkurenceschopnosti na trhu práce. Znojmo mluví anglicky (funguje od 2013) se stalo jednou z jeho nejúspěšnějších částí. Žáci, studenti i absolventi mají možnost získat podporu ve formě proplacení úspěšně složeného jazykového certifikátu, pokud splní podmínky projektu. Jednou z těch zásadních je mít trvalé bydliště ve Znojmě nebo jeho městských částech. Dosud město proplatilo více než 400 úspěšně složených jazykových certifikátů. Město jazykové vzdělávání podporuje i přímo na základních školách, které zřizuje. Dotuje například pořízení učebnic a pomůcek, pořádání zájezdů nebo zapojení zahraničního lektora do výuky. Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…