Berg (SZ): Dobrovolnictví má potenciál měnit lidské životy

9. 1. 2016 20:03

Osobností roku je podle Deníku Referendum dobrovolnice z pražského hlavního nádraží.

Berg (SZ): Dobrovolnictví má potenciál měnit lidské životy
Foto: zeleni.cz
Popisek: Michal Berg

Od roku 2012 vyhlašuje každoročně Deníku Referendum půltucet osobností, které svým působením ve veřejném prostoru pomáhají měnit české země k lepšímu. Na první místě se ocitla „dobrovolnice z pražského hlavního nádraží“, která představuje všechny dobrovolníky zapojené do pomoci uprchlíkům. Za všechny aktivní zelené můžeme jmenovat právě jednu z iniciátorek „Hlaváku“ Moniku Horákovou nebo evropského koordinátora dobrovolníků Michala Berga.

„Dobrovolnictví má potenciál měnit lidské životy – a to jak těch, kteří jsou příjemci dobrovolnické pomoci, tak i dobrovolníků a dobrovolnic. Vážíme si každého, kdo ve svém volném čase přispívá této společnosti v podobě péče o staré a nemocné, o životní prostředí nebo o děti. Ještě více si však je třeba vážit těch, kdo za své dobrovolnické nasazení sklízejí nenávist a zlobu, jako tomu bylo u dobrovolné pomoci uprchlíkům. Ocenění dobrovolnic z Hlaváku je na správném místě,“ uvádí Michal Berg (SZ), člen předsednictva zelených a evropský koordinátor dobrovolníků.

„Dobrovolnictví, které vzniká zespoda, bez centrálního řízení, je kořením společnosti. Iniciativa Hlavák, jejíž dobrovolnice se staly osobnostmi roku 2015, vznikla a funguje přesně takto. Kolektivně, živelně, napříč profesním, náboženským i politickým spektrem, a s jedinou motivací: nabídnout pomoc lidem na útěku a ukázat, že Česká republika neznamená jen věznění a porušování lidských práv, za které si ještě necháme zaplatit,“ uvádí Monika Horáková (SZ), jedna z iniciátorek Hlaváku.

Celý článek si můžete přečíst na webu Deníku referendum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…