Berg (Zelení): Na podvýbor pro vodní hospodářství nemohou občané, jen lobbisté

17.01.2024 23:08 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání v sněmovně o kauze Bečva

Berg (Zelení): Na podvýbor pro vodní hospodářství nemohou občané, jen lobbisté
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Michal Berg (Zelení)

Novinka v kauze Bečva: Na podvýbor pro vodní hospodářství nemohou občané, jen lobbisté. Ano, moje snaha o účast na jednání byla zamítnuta. Desátého ledna byli vedle poslanců a poslankyň přítomni pouze vybraní lobbisté ze Svazu průmyslu a Hospodářské komory, ti samí, kteří se veřejně postavili proti jakýmkoliv novým opatřením na ochranu vod.

Anketa

Bude Donald Trump v listopadu zvolen prezidentem USA?

89%
6%
hlasovalo: 26576 lidí

Toto rozhodnutí nám jasně ukazuje, kdo má při projednávání nového zákona navrch. Lidé, kterým záleží na řekách, opravdu ne. Naše obavy, že projednávání zákona skončí špatně, jsou opodstatněné.

Nechceme, aby byl zákon o vodách zlobbován bez našeho dohledu. I když je pro nás obtížné získat přímé informace z těchto jednání, nevzdáváme se. Budu se snažit zjistit co nejvíc informací od těch, kteří se jednání zúčastnili. Nejhůř budeme sledovat nejbližší jednání Zemědělského výboru, Výboru pro životní prostředí a Hospodářského výboru na přelomu ledna a února, na ty se, na rozdíl od jednání podvýborů, veřejnost dostane.

A jak to vypadá s Bečvou? Navzdory slibům se žádný z poslanců či poslankyň nechce vážně věnovat obnovení vyšetřovací komise, ke kterému jsem je vyzval nejen já, ale i vědecké kapacity prof. RNDr. Ivana Holoubek, CSc., prof. Ing. Blahoslav Maršálek, CSc., prof. RNDr. Jakub Hruška, Ph.D. a také rybářská osobnost celé kauzy, pan Stanislav Pernický.

Předvolební sliby asi zase odnesla voda…

Určitě Vás budu informovat, když něco rozčeří stojaté vody chystaného zákona nebo vyšetřovací komise.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

22:12 Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výuce o genderu ve školách.