ČSSD už uhradila přes devět milionů korun za Z. Altnera

15. 5. 2016 21:52

V pořadí jedenáctou platbu za Zdeňka Altnera uhradila ve středu prostřednictvím exekutora Městskému soudu v Praze Česká strana sociálně demokratická. Jedná se o částku 241 tisíc korun a celkově tak již uhrazená částka za Z. Altnera překročila 9 milionů korun. Uvedl to mediální zástupce advokátní kanceláře Bělina&Partners pro klienta ČSSD Jiří Chvojka.

ČSSD už uhradila přes devět milionů korun za Z. Altnera
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Sociální demokracie tak pokračuje v krocích, kterými se brání možnosti exekuce ze strany Altnerových věřitelů, a zároveň plní tím pohledávku z rozsudku, který Z. Altnerovi přiznal částku 18,5 milionu korun s příslušenstvím a s astronomickou smluvní pokutou téměř 320 milionů korun jako údajný podíl na výnosech z vlastnictví Lidového domu. ČSSD vznik pohledávky nikdy neuznala, zejména proto, že ze smlouvy již uhradila Z. Altnerovi a jeho partnerům přes 50 milionů korun. V tuto chvíli strana eviduje exekuční příkazy v celkové výši přes 25 milionů korun, tedy na částky převyšující původní osmnáctimilionovou pohledávku. ČSSD podala dovolání k Nejvyššímu soudu, kde zároveň žádá o odklad vykonatelnosti nebo právní moci rozsudku do doby, kdy bude dovolání posouzeno.

Historii celého sporu je možné najít na informačních stránkách (ZDE), kde budou umisťovány informace, které se případu týkají a které je možné zveřejnit. Jsou zde zveřejňovány i všechny částky vyplacené na základě pravomocných exekučních příkazů věřitelů Z. Altnera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…