Černoch (Úsvit): Na záchranu Klokánků 30 milionů nemáme, ale imigrantům dáme miliardy

31.07.2015 19:15

Místo rešení českých problémů, bude česká vláda investovat peníze jinde. Místo záchrany českých Klokánků, které se starají o stovky dětí, se budeme starat o imigranty.

Černoch (Úsvit): Na záchranu Klokánků 30 milionů nemáme, ale imigrantům dáme miliardy
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit

Dlouhodobě spolupracuji s Klokánkem v Hostivici a snažím se mu pomáhat, jak to jen jde. S mou kapelou Angels mu pravidelně odevzdáváme i vybrané vstupné z našich koncertů. Když jsem byl minulý týden dětem předat hračky, znovu jsem si uvědomil, jak důležitou roli v naší společnosti Klokánky zastávají a kolika dětem, jejichž osud nebyl zrovna jednoduchý, dokázaly do života vrátit jistotu, zázemí a naději na lepší život.

O to víc mě pak znepokojují současné politické šarvátky, které se o Klokánky vedou. Nemělo by snad nám všem jít o to, aby nadále fungovaly? Především politici by měli zapomenout na stranické boje o voliče a soustředit se na vyřešení této tristní situace, aby se podařila prosadit dobrá věc.

Bohužel tomu tak není, a tak se Klokánky ocitají v mediální spirále, kdy jsou přetřásány názory jednoho, či druhého politika místo toho, aby se našlo řešení a pomoc. Děti i zaměstnanci Klokánku jsou tak v několikaměsíční permanentní nejistotě.

Fond ohrožených dětí se ocitl ve finanční pasti. Jeho ředitelka si opakovaně stěžovala na nízkou výši finančních prostředků, kterou jim stát poskytoval. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ale tvrdí, že za současnými problémy Klokánků je dlouhodobé, špatné hospodaření.

V současnosti dluží Fond ohrožených dětí 20 milionů korun státu na daních a další miliony zaměstnancům na mzdách. Jeho roční rozpočet dosahuje výše 260 milionů korun. Státní příspěvek činí jen 30%. Další peníze pochází z finančních darů nebo z půjček od podporovatelů fondu. Na fungování Klokánků přispívají i kraje a to částkou do deseti milionů korun.

Nemohu jinak, než souhlasit s názorem prezidenta Miloše Zemana, který prostřednictvím svého tiskového mluvčího médiím sdělil, že nechápe, jak je možné, že se ve státním rozpočtu nenajde 30 milionů na záchranu Klokánků, když  přijmutí imigrantů bude stát mnohonásobně víc.

Podle mého názoru by se česká vláda měla starat prioritně o české občany, české problémy a české děti. Peníze na přijmutí uprchlíků premiér Bohuslav Sobotka Bruselu tupě odkýval bez ohledu na názor většiny občanů ČR, kteří to budou financovat ze svých daní a budou na to doplácet svou bezpečností. Nebo strachem z nebezpečí?

Striktně odmítám rekci premiéra Bohuslava Sobotky na prezidentův výrok. Podle něj hlava státu jen podněcuje nenávist k imigrantům. Nad tím snad zdravý selský rozum zůstává stát. Premiér také uvedl, že česká vláda musí rozhodovat konstruktivně a že za současnou situaci Klokánků může jeho bývalé vedení, které je katastrofálně zadlužilo. Pane premiére, nejdříve pomáhejte doma a až pak rozdávejte v zahraničí!

Česká republika se zavázala k tomu, že přijme 1500 uprchlíků do dvou let. Ministr vnitra Chovanec za tímto účelem už nyní získal přes 230 milionů, pro příští rok se počítá s 1,1 miliardou a další výdaje budou jen narůstat. Přitom jsme mohli říct ne! Stejně jako to udělalo Slovensko. Stačilo jen nebát se a dupnout si. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…