Gábor (TOP 09): Američtí vojáci jsou bratři ve zbrani a mně bylo velkou ctí bojovat po jejich boku

23. 2. 2016 10:09

Tajemník amerického velvyslance jednal s libereckými legionáři o ukázce vojenské techniky z Pouštní bouře.

Gábor (TOP 09): Američtí vojáci jsou bratři ve zbrani a mně bylo velkou ctí bojovat po jejich boku
Foto: frantisekgabor.cz
Popisek: František Gábor

Na pozvání Československé obce legionářské přijel do Liberce 1. tajemník  amerického velvyslanectví v Praze Alexander Barrasso. Na čtvrteční setkání vyjádřil Alexander Barrasso podporu tradičnímu Dětskému dni v Liberci. Ten se koná vždy v září ve Vesci a představují se na něm armádní, hasičské a policejní složky. Letošní, již 4. ročník, se bude konat u příležitosti 25. výročí Pouštní bouře.

"Vážím si českých vojáků a chemiků, jejich profesionality a nasazení," uvedl Alexander Barrasso nejen v souvislosti s touto spojeneckou vojenskou akcí.

Pouštní bouře se zúčastnil František Gábor jako nejmladší chemik. Dnes je jedním z hlavních organizátorů Dětských dnů sever a je také  místopředseda liberecké TOP 09. "Američtí vojáci jsou bratři ve zbrani a mně bylo velkou ctí bojovat za správnou a spravedlivou věc po jejich boku v Kuvajtu," řekl na liberecké schůzce.

"Tato válka přinesla lidem Kuvajtu svobodu a v Kuvajtu si společné pomoci velmi váží. Pro nás je to zase ujištění, že naše spojenectví se západními státy a USA je stále pevné," dodal František Gábor.

To by měl ukázat i zářijový Dětský den, jehož program byl rovněž předmětem schůzky. Její účastníci se dohodli, že se ve Vesci představí dobová americká technika,  použitá v Pouštní bouři. Organizátoři i pro letošní ročník plánují také bojovou ukázku, tentokrát z operace Pouštní bouře. 

"Abychom poznali celou vaši zemi, musíme jezdit do regionů," zhodnotil na závěr Alexander Barrasso a přiznal, že češtinu se učí už několikátým rokem, přesto je pro něj stále obtížná.

Dětský den, který tradičně organizuje jednota Československé obce legionářské - Liberecký kraj, bude mít letos podtitul 25. Výročí Pouštní boře a řadu zajímavých účinkujících.  Kromě policie a hasičů ze Saska přislíbil účast také kuvajtský velvyslanec. Zájemci se setkají s Protichemickou jednotkou z Liberce. Součástí bude také slavností poděkování veteránům.

Minulé ročníky byly věnovány těmto tématům: 2013 – Československým legiím, 2014 – Korejské pozorovatelské misi, 2015 – 70. výročí konce 2. světové války.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 44 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Otevřete si víno a pokojně čekejte na smrt. Živí budou závidět mrtvým. Martin Koller popsal, kam až nás mohou zavést plány ministra Stropnického

17:56 Otevřete si víno a pokojně čekejte na smrt. Živí budou závidět mrtvým. Martin Koller popsal, kam až nás mohou zavést plány ministra Stropnického

Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz představil vizi, jak by také mohl skončit ve…