Hlavními body jednání 11. Rady Asociace krajů ČR, které se dnes odpoledne konalo v Olomouci, byla jednak příprava na jednání s premiérem republiky Bohuslavem Sobotkou a ministry vlády ČR, které se uskuteční 29. dubna v Praze a jednak také příprava na setkání s prezidentem republiky Milošem Zemanem. To se koná ve středu 30. dubna na Pražském Hradě.
Hejtmani se dnes zabývali především komplikovanou situací ve financování sociálních služeb. K tomu uvedl předseda AKČR Michal Hašek „nezbývá nám v tuto chvíli nic jiného, než apelovat na předsedu vlády, aby se problematika začala řešit co nejdříve, aby se neprodlužovalo současné provizorium a konvečně se tak stabilizovala situace kolem financování sociálních služeb všech krajů“
Evergreenem pro Radu AKČR se stává debata o příštím plánovacím období a čerpání fondů EU. Jak uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický „Vláda si musí uvědomit, že ministerstva řídí ministři a ne úředníci. V současné době připomínkujeme další důležité dokumenty vzešlé z jednání vlády. Ty podle názoru hejtmanů musí doznat změn a brát ohledy na postoje samospráv, ať už krajů, nebo například měst a obcí“. Upřesnil na závěr hejtman Martin Netolický.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



