Hlubuček (STAN): Kbelský „Dřevák“ ukáže ekologické bydlení v praxi

01.12.2018 7:37

Ekologický „dům přírody“, který vyrostl v ekocentru Prales na kraji městské části Praha 19 - Kbely bude nenásilnou formou vyučovat školní mládež a veřejnost o možnostech ekologického bydlení a chování.

Hlubuček (STAN): Kbelský „Dřevák“ ukáže ekologické bydlení v praxi
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta obce Lysolaje Ing. Petr Hlubuček (STAN)

 „Ekovýchovu“ v praxi si chválí i náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček. „V prvé řadě chci zdůraznit, že v tomto projektu navazuji na práci mojí předchůdkyně Jany Plamínkové a s radostí konstatuji, že je na co navazovat. Ekocentrum Prales s projektem Dřevák je přesně ta forma ekologické výchovy, která má podle mého přesvědčení hluboký smysl a jedna návštěva třídy dá školákům mnohem více než suchá konstatování o ochraně přírody ve školních osnovách,“ říká náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček.

Ekocentrum Prales je budováno od roku 2016 v uvolněném areálu bývalé okrasné školy a zahradnictví na okraji pražské městské části Kbely. Areál je svou dispozicí pro ekologickou výchovu ideální. Má slušnou dopravní obslužnost, je z minulosti zalesněn a má dostatek prostoru pro další výsadbu dřevin.

„Středisko je koncipováno především pro školy a školky v blízkém okolí a má zacelit určitou mezeru v ekologickém vzdělávání. Vychází z Krajské koncepce environmentálního vzdělávání a osvěty hlavního města Prahy 2016-2025. Pro mne je to výzva, aby toto nádherné centrum získalo v následujících letech daleko širší záběr v rámci školních zařízení z celé Prahy,“ vysvětluje svůj záměr náměstek Hlubuček.

Samotný dům přírody Dřevák je praktickou ukázkou možností dnešních dřevostaveb včetně například klasické střešní krytiny doplněné takzvanou zelenou střechou z přírodních materiálů a suchomilných rostlin. Během aktuálních zimních měsíců poslouží Dřevák především pro tvořivé dílničky. V létě pak poskytne zázemí pro programy na poznávání „obyčejné“ přírody kolem nás včetně například života hmyzu. Do budoucna je plánovaná i venkovní učebna pro výuku na čerstvém vzduchu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hampl: Nechutné výmluvy docenta Tuleji na svou doktorandku

14:17 Senátor Hampl: Nechutné výmluvy docenta Tuleji na svou doktorandku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci Pavla Tuleji na post ministra pro vědu.