Kettner (SPD): Vystoupit, či nevystoupit z Evropské unie

06.09.2020 22:26

V ekonomické výhodnosti či nevýhodnosti vystoupení z EU se často neshodnou ani odborníci na ekonomii. Musíme se tedy rozhodnout na základě priorit a použít zdravý selský rozum.

Kettner (SPD): Vystoupit, či nevystoupit z Evropské unie
Foto: Facebook
Popisek: Zdeněk Kettner

Na Facebooku jsem velice často odpůrci naší strany zasypáván sprškou urážek a nadávek, beze snahy o diskuzi, či argumentaci. Vrcholem "argumentace", při snaze z mé strany se o ní alespoň pokusit, je pak pouze konstatování protistrany, že jsme hlupáci. Tedy i já, i když si nejsem vědom, že by dotyční měli se mnou nějakou osobní zkušenost. Občas se ovšem objeví komentáře, které jsou pro mě balzám na duši. Jde například o pana Zítka z Teplic, který píše věcné a promyšlené komentáře a je důkazem, že ještě existují lidé, schopní normálně a slušně diskutovat na úrovni.

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 33942 lidí

Došli jsme shody v otázce migrace, v otázce vystoupení z EU asi ne, což ale vůbec nevadí. Kamenem úrazu je ekonomická výhodnost či nevýhodnost setrvání v EU. Protože podobné téma se na mém profilu často probírá, rozhodl jsem se mou odpověď publikovat i zde. Na fakultě společenských věd jsme ekonomii mikro a makro měli, přesto se rozhodně nepovažuji v této oblasti za odborníka.

Musím proto čerpat z názorů právě odborníků a i od nich slýcháme protichůdné názory. V tu chvíli musím přejít k základní logice. Pokud mají pravdu ti, kteří mluví o nevýhodnosti pro ČR, vystoupení je jasnou volbou. Pokud mají pravdu ti, jež hovoří o výhodnosti a ekonomickém propadu, musím se začít rozhodovat, co je pro mne prioritou.

EU už dávno není jen ekonomickým společenstvím, ale pokusem o návrat centrálního plánování ve stylu RVHP, a to se, jak víme, neosvědčilo. Navíc EU začíná mluvit i do oblastí, které už přímo ohrožují naší bezpečnost. V takovém případě se musím rozhodnout mezi právě bezpečností, spojenou s určitou dobu trvajícím ekonomickým propadem, nebo se vzdám bezpečí výměnou za ekonomický profit. Já osobně se přikláním k první variantě.

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Zdeněk Kettner

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Posílat Ukrajince v ČR verbířům od Zelenského nedává smysl

10:14 Dostál (Stačilo!): Posílat Ukrajince v ČR verbířům od Zelenského nedává smysl

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině a tamní mobilizaci.