Kováčik (KSČM): Šetřit je namístě

17.01.2017 15:14

Voda se stala běžnou součástí našeho denního života. Pokud by nám však chyběla, může to být pro život neřešitelný problém.

Kováčik (KSČM): Šetřit je namístě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Je potřeba s ní hospodařit velmi pečlivě a chránit její zdroje. Vodu bereme jako naprostou samozřejmost při spotřebě v domácnostech či podnicích. Často nás odborníci varují před snižujícími se zásobami podzemních vod, proto bude bezpodmínečně nutné přijmout taková opatření, která tomuto zamezí, a uvědomit si, že plýtvání vodou může způsobit všeobecné problémy. Voda chybí i v rámci zemědělské půdy a venkova. Mnozí z nás si neuvědomují, že je nepostradatelnou součástí našeho života.

V posledních letech je nutné vnímat i klimatické změny. Sucho a horka, které provázejí letní období, působí na zásoby podzemních i povrchových vod. Každý z nás může přispět k tomu, že se alespoň pokusí s vodou šetřit. Napouštění bazénů a zalévání zahrádek v létě v mnohých obcích a městech působí problémy, a tak je dobré vrátit se k systému, jenž využívali již naši předkové, a to zachycování dešťové vody. Možná se vám zdá, že jednotlivec příliš nepomůže, i když bude s vodou hospodařit šetrně, ale když se podíváme, kolik je u nás domácností, zahrad a bazénů, je to jedna z možností, jak i jedinec může ovlivnit úbytek vody.

Bezesporu je také nutné přijmout řadu opatření, která by pomohla udržet vodu v krajině. V České republice voda v podstatě jen odtéká, a proto jsme závislí na množství deště a sněhu. Je třeba vytvořit takovou koncepci hospodaření s vodou, která umožní investice a rozvoj tohoto odvětví, a pomůže tak zajistit dostatek vody i pro další roky. Řešením rozhodně není zdražování cen vody jak pro malo-, tak velkoodběratele. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Můžeme si dovolit dál ignorovat potenciál geotermální energie?

19:05 Farský (STAN): Můžeme si dovolit dál ignorovat potenciál geotermální energie?

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k geotermálnímu projektu Ringen v Litoměřicích