ODS: Nejvhodnější prostory pro muzeum paměti XX. století jsou pod bývalým pomníkem Stalina

13.09.2019 11:21

Pražská ODS prosazuje vybudování muzea paměti XX. století. Ukazuje se stále zřetelněji, že zločinné ideologie, které stály ve 20. století za nacistickou a komunistickou diktaturou nejsou definitivně poraženy.

ODS: Nejvhodnější prostory pro muzeum paměti XX. století jsou pod bývalým pomníkem Stalina
Foto: ODS
Popisek: ODS

ODS proto vnímá vybudování památníku, jako jeden z klíčových úkolů, aby si i mladé generace mohly připomenout, jak draze vykoupena byla současná svoboda a demokracie.

„Jako nejvhodnější se nám stále jeví prostory pod bývalým pomníkem Stalina na pražské Letné. Nejen jistou symbolikou, ale hlavně tím, že Praha mohla vdechnout nový život prostorům, které jsou ve špatném technickém stavu. Budeme proto prosazovat vznik muzea právě zde a budeme o tom chtít otevřít diskuzi na Zastupitelstvu hlavního města. Je pro nás velkým překvapením, že Rada hlavního města v čele s primátorem Hřibem právě toto místo vyloučila. Doufáme, že to není z důvodu, že tento prostor provozuje noční starosta a jeho společnosti v tomto místě prodávají alkohol,“ uvedl předseda ODS Praha a zastupitel Tomáš Portlík.

„Sama považuji nejen po třiceti letech existence parlamentní demokracie, po sto letech založení Českého státu a osmdesáti jedna letech počátku vládnutí komunistické totality vznik muzea za velmi významný. Projekt bych přirovnala ve své vážnosti a důstojnosti k památníku holocaustu Yad Vashem v Jeruzalémě. Odůvodněnost je dána nedostatečnou výukou na nižších a středních stupních, kdy studenti dostávají ve výukách historie mnohdy zkreslené nebo nedostatečné informace. Muzeum by se mělo stát součástí edukace mladé generace a připomínkou těm, kteří si tato léta prožili a těm, kteří by i rádi zapomněli,“ říká předsedkyně kontrolního výboru a zastupitelka Jaroslava Janderová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hampl: Nechutné výmluvy docenta Tuleji na svou doktorandku

14:17 Senátor Hampl: Nechutné výmluvy docenta Tuleji na svou doktorandku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci Pavla Tuleji na post ministra pro vědu.