ODS: Odkládáním diskuze migraci nevyřešíme

26. 1. 2016 17:01

Občanští demokraté kritizují přístup premiéra k imigrační krizi. ODS také upozornila na chyby spojené se zákonem o veřejných zakázkách.

ODS: Odkládáním diskuze migraci nevyřešíme
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Staronový předseda ODS Petr Fiala

„Dnes měla pokračovat diskuze o migrační krizi. Premiér si však místo migrace vybral volební kampaň s Robertem Ficem. Bod k migraci tak bude přesunut až na únor. Vláda úmyslně nerespektuje usnesení Sněmovny, které jí uložilo informovat poslance o postojích vlády České republiky. Z vystoupení pana premiéra jsme se dozvěděli jenom to, co se již stalo a co si můžeme přečíst v novinách. O vládních postojích a konkrétních návrzích řešení nepadlo ani slovo. Právě na ně jsme se chtěli dneska ptát. Migrační krize neskončila, zásadně se mění názory a stanoviska německých politiků, což bude mít bezpochyby dopady na Českou republiku. Bohužel o postoji německých vládních politiků ví naše veřejnost v poslední době více, než o postoji české vlády,“ tvrdí předseda ODS Petr Fiala.

Občanští demokraté také kritizují zákon o veřejných zakázkách: „Místo úpravy několika parametrů v současném zákoně vzniká zbytečně úplně nový předpis. Ten je hned o 100 paragrafů delší. Zákony mají být jasné a srozumitelné. Nyní ale zadavatelé veřejných zakázek nebudou mít jistotu, jak správně postupovat. Obávám se, že dojde k dočasnému omezení investic. Místo abychom psali takové zákony, které budou dobré pro naši zemi, vláda předkládá to, co uspokojí Brusel, aniž by zvažovala dopady. Podle jednoho z pozměňovacích návrhů bude zákon účinný již sedm dní po vyhlášení ve Sbírce zákonů, což je pro zadavatele nesmyslná lhůta na přípravu,“ komentuje předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…