Paroubek: V ČSSD jeden hot a druhý čehý!

12. 3. 2016 9:17

Kdysi mě upozornil můj osobní přítel, první polistopadový předseda ČSSD, prof. Jiří Horák, na vyjádření slavného britského premiéra 19. století lorda Palmerstona, který řekl svým nejbližším spolupracovníkům. že je dobré, aby politické strany byly v důležitých otázkách politicky jednotné. Na tom je mnoho pravdy. Palmerston to vyjádřil zhruba takto: „Je mi jedno, zda celní sazby na dovoz obilí budou takové nebo jiné, ale pokud se na nich dohodneme, tak už to musíme držet.“ Již v 19. století tedy bylo známo, že volič nemiluje rozhádané strany.

Paroubek: V ČSSD jeden hot a druhý čehý!
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Vláda (a prezidentská kancelář) připravuje v naší zemi na závěr března návštěvu čínského prezidenta. Vláda (a prezident) odvedla, pokud jde o sjednání návštěvy čínského prezidenta, velmi dobrou práci. Noví čínští investoři v Česku, kterým návštěva prezidenta Si Tin-pchinga otevře dveře do naší republiky, by k nám mohli přinést nové investice a nová pracovní místa. Oboje potřebujeme.

Jak v této souvislosti hodnotit počin hejtmanství Pardubického kraje, které rozhodlo o vyvěšení tibetské vlajky v době, která těsně předchází návštěvě čínského prezidenta? Má snad pardubický sociálnědemokratický hejtman úplně odlišný názor na problematiku spolupráce s Čínou nežli vláda vedená sociálnědemokratickým premiérem? Nejspíše ne! Jenom je to politický popleta, který si myslí, že ČSSD je nějakým druhem strany pravdy a lásky. A myslí si pan hejtman, že jej budou volit voliči pravdy a lásky? A co voliči ČSSD? Budou ho volit, až jim vystaví před oči např. svou trofejní fotografii s kardinálem Dukou? Ano, s tím Dukou, jehož církvi bude stát vydávat (či již vydal) obrovské nemovité majetky a bude ještě dlouhá léta platit ze státního rozpočtu obrovské reparace ze státního rozpočtu.

Mnoho úspěchů v krajských volbách pane hejtmane. TNS Aisa dnes volební šance ČSSD odhaduje na 17 %. Dosáhnete aspoň na tento výsledek?

Ing. Jiří Paroubek

  • LEV 21
  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…