Piráti: Sněmovna smetla návrh proti hromadění odměn za výkon veřejných funkcí

27.06.2018 19:06

Návrh Pirátů na snížení odměn poslanců a senátorů za další kumulované funkce dnes Sněmovna smetla převážně hlasy poslanců ANO, ODS, KSČM a STAN včetně těch, kteří návrh podepsali.

Piráti: Sněmovna smetla návrh proti hromadění odměn za výkon veřejných funkcí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Kromě předkladatele Jakuba Michálka, předsedy poslaneckého klubu Pirátů, se na tvorbě návrhu podílela například Helena Válková z ANO, která ho podpořila. Podepsala ho i současná ministryně Taťána Malá z Hnutí ANO, která dnes hlasovala proti návrhu.

Piráti už dříve uvedli, že problém není samotná kumulace funkcí, které lze stíhat, ale sčítání odměn za výkon více funkcí na plný úvazek, které se reálně stíhat nedají: „Navrhovali jsme, aby při souběhu více funkcí placených na plný úvazek politik obdržel za druhou a další funkci pouze 40 % odměny za plný úvazek. Pokud politik vykonává řádně funkci poslance, je těžko představitelné, že plný čas věnuje i druhé nebo dokonce třetí funkci na plný úvazek. Andrej Babiš před volbami sliboval, že ANO nebude kumulovat funkce, přitom dnes se opět ukázalo, že na svoje volební sliby kašle a je to pouze PR vějička pro voliče,“ uvedl Jakub Michálek, který se sám vzdal funkce zastupitele na pražském magistrátu po zvolení do Sněmovny.

K návrhu Pirátů připojilo svůj podpis 58 poslanců z 8 poslaneckých klubů. Piráti na základě toho očekávali, že zájem vyřešit kumulaci odměn najde podporu napříč Sněmovnou, což se překvapivě nestalo a návrh byl o 5 hlasů vrácen k přepracování.

Hlasování ve Sněmovně proběhlo nadvakrát, zástupci ODS napodruhé nebyli v sále, proto se někteří automaticky zdrželi. V odkazech naleznete, jak hlasovali jednotliví poslanci v prvním (ZDE) a druhém (opakovaném - ZDE) hlasování.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

8:14 Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci a odvolání nominace Pavla Tuleji na post m…