Ropková (ČSSD): Šest pražských škol se zbaví energetické zátěže budov

07.02.2017 16:07

Budovy celkem šesti škol se v rámci pilotního projektu dočkají proměny a výrazného snížení energetické náročnosti. Rada hlavního města Prahy na úterním jednání schválila na návrh radní Ireny Ropkové vyčlenění financí určených pro projektové dokumentace a s tím související úkony.

Ropková (ČSSD): Šest pražských škol se zbaví energetické zátěže budov
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Operační program Praha – pól růstu se v rámci výzvy č. 12 zaměřil na energetické úspory v městských budovách. Cílem je přeměna těchto budov na objekty s téměř nulovou spotřebou. Do uvedené výzvy se v pilotní fázi zapojí celkem šest středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou: Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1; Střední škola elektrotechniky a strojírenství, Jesenická 3067/1; Centrum odborné přípravy technickohospodářské, Poděbradská 1/179; Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150; Akademie řemesel Praha - Střední škola technická, Zelený pruh 1294; Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky, Novovysočanská 280.

„Realizace programu má potenciál vytvořit majáky, vzorové pilotní projekty a nastavit nový standard pro rekonstrukce. Výběr zapojených škol probíhal na základě analýzy Vysoké školy báňské, kdy výsledkem je celkem 13 vybraných budov na šesti různých školách. Po rekonstrukci dosáhnou opravené budovy, z nichž některé jsou v současnosti již v kritickém stavu, snížení spotřeby primární energie o více jak 50 procent při využití obnovitelných zdrojů energie, účelového nakládání s dešťovou vodou apod. Zároveň je dbáno na co největší komfort a bezpečnost uživatelů, v tomto případě žáků a jejich pedagogů,“ uvedla Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy.

Pro zajištění projektové dokumentace, energetický audit budov, studii proveditelnosti a další nezbytné úkony je určeno 34 milionů korun, které byly rozhodnutím rady převedeny jednotlivým školám, jež realizaci projektů zajišťují.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Plán, jak pomoci naplnit peněženky pracujících rodin

15:14 Jurečka (KDU-ČSL): Plán, jak pomoci naplnit peněženky pracujících rodin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prorodinné politice KDU-ČSL