Scheinherr: Praha schválila zhotovitele geotechnického průzkumu chybějící části Městského okruhu

04.02.2020 7:32

Pražští radní rozhodli o zhotoviteli geotechnického průzkumu pro chybějící část Městského okruhu. Je jím společnost SGG-PUDIS Soubor staveb MO, která pro zbývajících 30 % Městského okruhu, Blanku 2, provede celkem 81 vrtů hlubokých mezi 100 až 150 metry.

Scheinherr: Praha schválila zhotovitele geotechnického průzkumu chybějící části Městského okruhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Scheinherr

Geotechnický průzkum navazuje na dendrologický a biologický průzkum, bude stát 18 846 675 korun bez DPH a je součástí prací pro vyhotovení dokumentace pro územní rozhodnutí. Bude trvat deset měsíců a začne v březnu, nicméně bude záležet na klimatických podmínkách.

„Geotechnický průzkum poskytne nezbytné informace pro dokumentaci pro územní rozhodnutí a projektanty dokumentace pro územní rozhodnutí. Následujících deset měsíců prozradí zásadní poznatky o vlastnostech hornin v oblasti, podzemích vodách nebo zemině. Některé z poznatků budeme dále podrobovat i laboratorním zkouškám,” řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Posuny s Městským okruhem jsou zcela zásadní. Konečně existují smysluplné konkrétní plány, ty doposud chyběly. Nyní má Praha nové aktualizované řešení, které maximálně rozvinulo všechny požadavky na moderní řešení nejen trasy Městského okruhu, ale i dotvoření souvisejícího území zpracované do nové urbanisticko-dopravní studie. Sleduje citlivější začlenění předmětné dopravní stavby do urbanizovaného území hlavního města, v důsledku čehož předpokládá větší rozsah tunelových úseků.

„Důležitý je také mentální posun, kdy se o okruhu začalo uvažovat úplně jinak. Nechceme v Praze dálnici, ale důležitou obchvatovou komunikaci, která bude nábojem i potenciálem pro další rozvoj hlavního města. I proto vše řešíme společně s náměstkem pro územní rozvoj Petrem Hlaváčkem,” dodal Scheinherr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Ženíšek: Na naší zemi mi moc záleží, jako ministr mám tyto priority

23:07 Ministr Ženíšek: Na naší zemi mi moc záleží, jako ministr mám tyto priority

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nástupu do funkce ministra pro vědu, vývoj a inovac…