Sehnal (APB): Sport prospívá všem. Berme si z olympioniků příklad

31.07.2021 8:44

První úspěchy z olympiády jsou nejen v podobě medailí, ale i skvělých výkonů, které na první místa zpravodajství neproniknou. Jde o skvělý příklad pro celou společnost. Lidé, kteří sportují, jsou výkonnější a zodpovědnější i v běžném životě. To mohu říci i na základě vlastních zkušeností.

Sehnal (APB): Sport prospívá všem. Berme si z olympioniků příklad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost

Jsem sportovec, rád sportuji a rád se na sport dívám. Vidíte na tom osobní příběhy jednotlivých závodníků, které pro mě jsou motivující. Toto je přesně to, co jako společnost od sportu očekáváme. Aktivní sportovec by měl být vzorem pro běžné občany, aby i oni sami uvažovali nad rozsahem svých fyzických aktivit a zařadili do svého života více sportu.

Motivace z hlediska houževnatosti a důkladné přípravy ve sportu se velmi pozitivně přenáší do pracovní oblasti. Vidím to každý den, když jednám se zaměstnanci ve svých firmách. 

Ti, kteří sportují, jsou pracovitější, houževnatější, zodpovědnější a v neposlední řadě mají i větší smysl pro fair play. Drobné věci, kterých se zaměstnanci dopouští, jsou v případě sportovců téměř na nule. Sportovec má určité zvyklosti a životní pravidla, kterých se řídí i v pracovním procesu. Nejen proto jako Aliance pro budoucnost dáváme zelenou sportu ve všech formách.

Zajímavé je, že na olympiádu se probojovaly i některé menšinové sporty. Například basketbal tři na tři, který se hraje na jeden koš. Přesně to typ sportu, který nejspíš vznikl na malých sportovních pláccích mezi obytné zástavby. 

Potvrzuje se, co jako Aliance pro budoucnost dlouhodobě tvrdíme, že není potřeba stavět jen obří miliardová sportovní centra, ale naopak je nutné podporovat malá sportoviště na sídlištích, v obcích apod.

Ing. Pavel Sehnal

  • Praha bez chaosu
  • zastupitel měst. části

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Analyzovat nálady USA, než se budeme vrhat do cizích válek

8:14 Dostál (Stačilo!): Analyzovat nálady USA, než se budeme vrhat do cizích válek

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k NATO.