Tošenovský (ODS): Socialisté se v Bruselu zbláznili, chtějí zdražit elektřinu z jádra

05.04.2014 22:20

Evropský parlament schválil směrnici o jaderné bezpečnosti. Hlasováním prošla i povinnost neomezeného pojištění pro případ jaderné havárie.

Tošenovský (ODS): Socialisté se v Bruselu zbláznili, chtějí zdražit elektřinu z jádra
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský

"Absolutně neuvěřitelné je, že tuto směrnici podpořili čeští poslanci za sociální demokracii, a to v rozporu s oficiální pozicí české vlády, vedené jejich premiérem," uvedl místopředseda ODS a europoslanec Evžen Tošenovský.

"Jakékoli úvahy o výstavbě dalších bloků Temelína by se z ekonomických důvodů staly bezpředmětné," řekl po hlasování Evžen Tošenovský. "V České republice by toto nové neomezené pojištění znamenalo dramatické zdražení elektrické energie pro spotřebitele." Podle Evžena Tošenovského je také otázkou, co by nová pravidla pojištění udělala s akciemi společnosti ČEZ a tedy i se státními dividendami.

Další problém nové směrnice, kterou občanští demokraté v této podobě jednoznačně odmítli, vidí Evžen Tošenovský v novém systému vzájemných hodnocení bezpečnosti, kdy Komise může vybírat témata a podnikat inspekční mise. Evžen Tošenovský uvedl: "Náš Úřad pro jadernou bezpečnost v čele s paní Drábovou dělá vynikající práci a není přijatelné, aby do jeho kompetencí vstupovala Komise s nejasnými zájmy. Jaderná bezpečnost je a musí zůstat odpovědností jednotlivých států."

Jaderná energie je důležitou součástí energetického mixu řady členských států EU, včetně České republiky. Skupina Evropských konzervativců a reformistů, do které patří i ODS, je dlouhodobě jejím silným zastáncem, prosazuje přitom ale rozumné podmínky pro její výrobu, bezpečnost jaderných zařízení a zachování suverenity členských států v otázce volby energetických zdrojů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

18:14 Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hledání nového ministra pro vědu a výzkum.