Wolf (KDU-ČSL): Dvoranu Divadla Na Zábradlí čeká rekonstrukce

24. 2. 2016 18:09

Magistrát hlavního města Prahy vypíše veřejnou zakázku na rekonstrukci dvorany Divadla Na Zábradlí. Součástí rekonstrukce bude i zastřešení celého dvora, čímž vznikne reprezentační atrium. Odhadované náklady činí zhruba 40 milionů korun.

Wolf (KDU-ČSL): Dvoranu Divadla Na Zábradlí čeká rekonstrukce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Jan Wolf

Objekt Divadla Na zábradlí byl naposledy rekonstruován v 70. a následně 80. letech, kdy se jednalo především o zafixování stavu a drobné nesourodé stavební úpravy. Do vlastnictví hlavního města Prahy byla budova divadla převedena v roce 1993 a provoz v ní bez jakýchkoli zásahů pokračoval až do současnosti. Skutečnost, že do stavební obnovy domu se neinvestovalo od poloviny 80. let, je hlavním důvodem pro celkovou rekonstrukci. Ta má zachovat autenticitu domu i divadelní scény a zároveň zkvalitnit provozní poměry vytvořením jednoduchého, univerzálního a inspirativního atria domu.

„Divadlo Na zábradlí patří mezi nejlepší divadelní instituce v Praze, což dokazuje celá řada ocenění. Při svém nástupu do funkce radního jsem si rekonstrukci divadla stanovil jako jednu ze svých hlavních priorit. Těší mě, že se nám to podařilo v roce, kdy si budeme připomínat 80 let od narození Václava Havla, jehož život je s Divadlem Na zábradlí úzce spjat. Byl bych nesmírně potěšen, pokud bychom vše stihli do října, a symbolicky tak složili poklonu našemu zesnulému prezidentovi, vynikajícímu dramatikovi a spisovateli,“ uvedl radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Plnohodnotný reprezentativní prostor, využívaný návštěvníky i samotnými herci, vznikne nenápadným skleněným zastřešením v místě pavlače ve 2. patře. Vložení galerie s lehkým skleněným schodištěm vytvoří dojem divadelní kulisy, ale především umožní oddělit návštěvníky od zázemí divadla a vytvořit předprostor pro balkon i nové prezidentské lože. Skleněné prvky jsou voleny kvůli dobrému průchodu denního světla hluboko do dvora s doplněním světla umělého pro dotvoření divadelní atmosféry.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Šimek navštívil dětskou léčebnu se speleoterapií

7:35 Hejtman Šimek navštívil dětskou léčebnu se speleoterapií

Dětskou léčebnu se speleoterapií v Ostrově u Macochy a městys Svitávku navštívil hejtman Bohumil Šim…