Žalkovský (STAN): Jak je to se zákony?

26. 2. 2016 15:13

Několikrát jsem se ptal sám sebe, jak je možné, že je v naší krásné vlasti takový legislativní nepořádek. Ozřejmila mi to místopředsedkyně Parlamentu ČR Jermanová, která v OVM před celým národem řekla, že porušení zákona, aby byl přijatý jiný zákon, není vlastně nic zvláštního.

Žalkovský (STAN): Jak je to se zákony?
Foto: STAN
Popisek: Jaroslav Žalkovský

Její argumentace byla tak hloupá a naivní, že kdyby to nebyla vážná věc, musel bych se smát. Vezměme si, kolik zákonů lidem nevyhovuje. Dopravní předpisy, daňové zákony, školský zákon a vlastně všechny zákony, které máme. Vždy se najde někdo, komu nevyhovují. Proč jsou zákony tedy tvořeny, když je druhý nejvyšší představitel zákonodárného sboru zpochybňuje? Zrovna teď hnutí ANO tento zákon nepotřebuje, tak ho porušíme a třeba i odstraníme. Tímto dává paní Jermanová jasně návod, jak se má občan chovat, když mu něco na zákonech vadí. Porušit je.

Zazněla také zajímavá myšlenka. Opozice tento zákon zneužívá. To svědčí o absolutní nekompetentnosti místopředsedkyně Parlamentu ČR. Nebo o nekompetentnosti tvůrců zákona? Jak je zákon napsán, že jej lze zneužít? Jak lze zneužít zákon? Lze využít ustanovení zákona, ale zneužít? To by byl asi špatný zákon. A takový zákon se zrušit nebo novelizovat má. Ale za jakých podmínek?

Další ze skvělých myšlenek paní Jermanové mě zaujal výrok, že občané stejně takový zákon nevnímají. Velice rychle si osvojila praxi některých politiků, kteří jsou nadlidmi. Většina občanů jsou hlupáci a je jim jedno, co my, vysoce postavení předkládáme. Vždyť to ani nemohou pochopit. A tak je vlastně jedno, že my zákon porušíme, protože občan hlupák, to ani nezaregistruje. Mohu říci, že mě při těchto slovech mrazilo. Ambiciózní mladá politička, která má být jedna z nejlepších poslanců, když dělá místopředsedkyni PČR, žvaní jak mladé vrány. Jak mají občané této republiky věřit poslancům a senátorům, když je vede takový politik? Politické ambice očividně převýšily schopnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

19:49 Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

„Víte o nějaké jiné možnosti, která by vám dávala šanci vyhrát měsíc co měsíc milion korun nebo jedn…