Zdechovský (KDU-ČSL): Stát jen roky slibuje a výsledkem je nezájem investorů o region a odliv lidí

9. 2. 2016 22:51

Vedení města Jevíčko a starostové z mikroregionu Moravskotřebovska-Jevíčska se dnes shodli s europoslancem Tomášem Zdechovským na společné výzvě ministrovi dopravy Danu Ťokovi k okamžité dostavbě páteřní silnice D 35 a D 43.

Zdechovský (KDU-ČSL): Stát jen roky slibuje a výsledkem je nezájem investorů o region a odliv lidí
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Podle starosty Dušana Pávka je situace v regionu kritická a vláda by se jí měla okamžitě zabývat. Ke kritice se přidali i místní firmy a podnikatelé.

„Stát jen roky slibuje a výsledkem je nezájem investorů o region a odliv lidí za prací do jiných koutů republiky. Dnes je dopravní obslužnost regionu v krizovém stavu. Jsou zde časté tragické dopravní nehody, v zimě je zde složitá sjízdnost a tím se také prodlužují dojezdy záchranářů,“ okomentoval po dnešním jednání se starosty a podnikateli z regionu europoslanec Zdechovský a slíbil, že bude intervenovat u ministra dopravy.

Stávající situace je kritická

„Stávající situace na silnici 43 mezi Svitavami a Brnem je jednou z nejnebezpečnějších v České republice. Situaci by výrazně zlepšila dostavba původně plánované tzv. Hitlerovy dálnice,“ upozornil starosta Jevíčka Dušan Pávek. V rámci Pardubického kraje by urychlení přípravy i realizace stavby mělo pomoci rozvoji kraje a posílení jeho regionálních vazeb. „Velmi si vážíme spolupráce a pomoci europoslance Zdechovského. Pociťujeme vylidňování regionu, stává se z nás periferie,“ dodal starosta.

Na kritický stav bylo ministerstvo upozorněno před 10 lety a naposledy memorandem měst ležící na R 35, a to v listopadu 2015. Nyní chce europoslanec Zdechovský apelovat ještě silněji na českou vládu a Ředitelství silnic a dálnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ukázkou občanské odvahy není kejhání v bezpečí mainstreemového stáda. Zastaňte se nepopulární Samkové

22:40 Okamura (SPD): Ukázkou občanské odvahy není kejhání v bezpečí mainstreemového stáda. Zastaňte se nepopulární Samkové

Interpelace na premiéra Sobotku na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ve věci kauzy kolem advokátky…