Andrej Babiš nám řekl, jak by vyřešil problém s uprchlíky. A Robert Fico... Sluníčkáři, nečtěte

27. 1. 2016 12:44

Slovenský premiér Robert Fico pro Právo řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti. Andrej Babiš s Ficem souhlasí.

Andrej Babiš nám řekl, jak by vyřešil problém s uprchlíky. A Robert Fico... Sluníčkáři, nečtěte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Anketa

Vadí vám slova Miloše Zemana o Sobotkovi a kalašnikovu?

3%
94%
hlasovalo: 33268 lidí

„Trvám na svém postoji, že absolutní většina těchto lidí jsou ekonomičtí migranti (hovořil o migrantech jdoucích do Evropy z Turecka – pozn. redakce). Kdo má věřit člověku, který se necítil bezpečně v Srbsku, v Maďarsku, ani v Rakousku – a tak šel až do Německa? Evidentně mu šlo o ekonomické zájmy,“ řekl Fico.

Běženci před válkou by měli žádat o azyl v Turecku

K věci se vyjádřil první vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. „Souhlasím s panem premiérem Ficem. Běženci před válkou by měli žádat o azyl v Turecku. Je nutné zastavit příliv běženců a dělat jejich selekci mimo Evropu v Turecku a pouštět je do Evropy s jasnou destinací jejich cesty přímo letecky z Istanbulu do států, které je chtějí přijmout. Za to má EU dát peníze Turecku, ale musí to být velice podrobná smlouva, která jasně určí, kolik peněz půjde na které uprchlické tábory a kolik na boj proti pašerákům běženců. Závazky Turecka musí být kontrolovány průběžně a peníze pouštěny postupně, aby se nestalo, že to dopadne jak v Řecku, které dostalo 430 milionů eur, ale neudělalo pro zastavení vlny uprchlíků vůbec nic,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Andrej Babiš.

Premiér Slovenska Robert Fico podle ČTK řekl před časem, že Slovensko odmítne kvóty a nebude přijímat uprchlíky ani dobrovolně. Neudělá prý nic, co by vedlo k vytvoření ucelené muslimské komunity v zemi. Nechce totiž, aby byly ženy sexuálně napadány jako v Německu. Imigranty s odlišnými tradicemi a náboženstvím podle něj nelze lehce integrovat. Řekl, že jeho povinností je chránit Slovensko.

První vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru, který poskytl ParlamentnímListům.cz, i v této věci s Ficem absolutně souhlasil. „Absolutně s tím souhlasím. Měli bychom se zachovat stejně,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Babiš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paraziti. Budou kvičet jako podsvinčata na jatkách. Mezi flákači je 90 procent Romů, vyřkl Zeman a toto zaznělo od knížete, Kellera, Foldyny, Doubravy či Okamury

4:40 Paraziti. Budou kvičet jako podsvinčata na jatkách. Mezi flákači je 90 procent Romů, vyřkl Zeman a toto zaznělo od knížete, Kellera, Foldyny, Doubravy či Okamury

ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman pro TV Barrandov řekl, že by neměla existovat pozitivní diskr…