Ministr Herman dostal podezřívavý dotaz ohledně vyvezení Muchovy epopeje do Japonska. A takto s ním naložil

17. 6. 2017 21:45

Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpověděl na nejnovější dotazy čtenářů, a to na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. A jeden směřoval dokonce k intimním pokleskům duchovních.

Ministr Herman dostal podezřívavý dotaz ohledně vyvezení Muchovy epopeje do Japonska. A takto s ním naložil
Foto: Vít Hassan
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL

„Jak řeší katolická církev případné selhání morálně volních vlastností kněží?“ zeptal se čtenář a svůj dotaz dokonce specifikoval. „Pokud se prokáže, že mladý ‚pastýř duší‘ je častým návštěvníkem night clubu, či ‚děvčat‘ na privátu a využívá placených sexuálních služeb, jaký trest následuje? Lze duchovní za tento ‚prohřešek‘ exkomunikovat?“ zeptal se.

„Již 12 let nejsem mluvčím biskupské konference. S dotazy tohoto typu se obracejte na církevní mluvčí, nikoli na představitele státu,“ odvětil stroze Herman.

  • Otázky a odpovědi najdete ZDE

Druhý dotaz pak směřoval k Muchově epopeji. 

„Povolil jste vyvezení Muchovy epopeje do Japonska, a to v době, kdy již byl znám výrok mezinárodního soudu v kauze Diag Human, že hrozí zadržování majetku ČR v zahraničí a jeho prodej, aby se zaplatil dluh. Ve světě se již píše, že Muchova epopej je zadržena a bude dána do prodeje, pokud ČR nezaplatí dluh Diag Humanu. Povolil jste vyvezení Muchovy epopeje z neznalosti situace, nebo to byl záměr?“ zeptal se čtenář.

„Píše se tolik nesmyslů a nepravd...“ odvětil Herman. „Příští týden cestuji v doprovodu pana premiéra do Japonska, kde se na vlastní oči přesvědčíme o enormním zájmu o epopej. Mohu Vás ujistit, že Slovanská epopej je v naprostém pořádku a tak se také vrátí do Prahy,“ sdělil Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už to jede: Nový vývoj kolem chutí socanů a lidovců jít do vlády s ANO. A křik kolem výzvy „dovezte cizince na práci“

16:46 A už to jede: Nový vývoj kolem chutí socanů a lidovců jít do vlády s ANO. A křik kolem výzvy „dovezte cizince na práci“

Nedostatek zaměstnanců na pracovním trhu je v současnosti největším problémem tuzemské ekonomiky. Na…