Bártův Moroz v pátek vyhrožoval na schůzi vedení VV, tvrdí Pečinka

18.04.2012 11:13

Bývalá první místopředsedsedkyně VV Karolína Peakce odešla ze strany, neboť už nemohla snášet skutečnost, že se Vít Bárta řídí strategií pověstného Michala Moroze. Z jeho dílny pochází i poslední vyvolání vládní krize. Ta měla zajistit rekonstrukci vlády a dosazení lidí zcela oddaných Bártovi na ministerstva.

Bártův Moroz v pátek vyhrožoval na schůzi vedení VV, tvrdí Pečinka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake

V komentáři pro MF Dnes to píše komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Podle jeho slov Moroz na pátečním zasedání Výkonné rady VV přesvědčoval i vyhrožoval některým členům strany. Karolína Peake se proti tomuto chování musela ohradit.

Moroz alias Luca Brasi

Bártova bezpečnostního poradce popisuje Pečinka jako příslušníka "staré policejní rodiny". "Není členem vedení Věcí veřejných a do politiky VV promlouvá jen z titulu pobočníka Víta Bárty. Jako don Corleone z Kmotra měl svého pretoriána na špinavou práci jménem Luca Brasi, má neformální šéf VV svého Moroze," píše Pečínka ve svém článku. Do neformálního světa "užší strany" v Bártově bytu patří poslanec Michal Babák, který má na starost financování VV,  "věčný maskot" Radek John a šéfideolog Kubáček. "Když Bárta odcházel z páteční výkonné rady, nejdříve se obligátně rozplakal a pak pronesl prorockou větu: Poslouchejte Moroze a Kubáčka," napsat komentátor.

Karolína Peake se postavila proti tomuto výkonu politické moci. Po marných morálních apelech a poté, co se po rozsudku odmítl Bárta vzdát poslaneckého mandátu, odešla ze strany.

Podle Pečinky není jisté, zda se Peake podaří vybudovat nový politický subjekt. "Jako slavná literární postava Patrick McMurphy však může říct: Alespoň jsem se o to pokusila," končí Pečínka svůj komentář.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: bob

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…