Stopětatřicet milionů jsem dostal náhodou, tvrdí Veverka

22.02.2011 23:25

Libor Veverka, na jehož rakouských účtech úřady zablokovaly 135 milionů korun, popírá jakékoli své napojení na podezřelou a pravděpodobně nehorázně předraženou zakázku na ozvučení českého předsednictví EU.

Stopětatřicet milionů jsem dostal náhodou, tvrdí Veverka

"Celé je to jen náhoda, nemám s tím nic společného," hájil se Veverka v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Přitom právě tento muž spoluvlastní golfový klub s majitelem firmy ProMoPro Jaroslavem Veselým. Tato firma celou zakázku totiž bez výběrového řízení od úřadu vlády získala.

SLEDUJEME kauzu Vondra

"Já jsem se na práci Deeside Solutions pro NWDC, a tedy pro vládu, vůbec nepodílel. Dělala to úplně jiná složka společnosti," uvedl Veverka.

Prostě náhoda

"To je náhoda. Jsou to účty vedené na jméno společnosti Deeside, ale já k nim mám přístup a využívám je. Centrála ke mně peníze poslala, protože účet v Rakousku je veden v českých korunách, tedy ve stejné měně, ve které platilo NWDC. V podstatě se tím ušetřilo za převod peněz na jinou měnu. Tento rakouský účet jsem jim v podstatě půjčil. Já jinak v Deeside dělám na úplně jiných projektech," zopakoval následně několikrát tuto poněkud krkolomnou výmluvu.

Libor Veverka také odmítl prozradit, jakou pozici vlastně ve firmě Deeside Solutions zastává a zda náhodou nesedí i ve vedení této společnosti.  On sám zkušenosti s organizací velkých diplomatických akcí má, pracoval na pražském zasedání Mezinárodního měnového fondu a NATO.

"Hlavně během zasedání NATO jsem se párkrát viděl s Alexandrem Vondrou, ale nejde říct, že bychom se znali," podotkl.

Nic vám neřeknu

Když přišla řeč na detaily firmy Deeside Solutions, k jejímž účtům má Veverka přístup, tak dřívější sdílnost zmizela. "Nezlobte se, ale tohle se netýká jen mě," odmítl podnikatel cokoli prozradit.

Podle Hospodářských novin společnost sídlí ve čtvrtém patře budovy Lawford House v Londýně, která je pouze prázdnou schránkou. Jejím ředitelem je Erickson Raymond Christopher ze společenství Dominika v Karibiku.

Dále čtěte:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…