Výbor navrhuje Senátu, aby na svém jednání schválil současné postupy stávajícího vedení správy Národního parku Šumava ve snaze zastavit kůrovcovou kalamitu. Podle senátorů to vyžaduje zájem ochrany krajinného rázu i potřeba zabránit rychlému rozpadu stromového patra ve II. a III. zónách Národního parku Šumava.
Eybert vyčítá Bursíkovi nečinnosti po řádění hurikánu Kiril.
Podle senátora Pavla Eyberta k největším problémům došlo v posledních letech v době působení Martina Bursíka (SZ) v roli ministra životního prostředí. „Po hurikánu „Kirill", který řádil v lednu 2007, popadalo na Šumavě 300 tisíc kubíků dřeva, přitom těžba byla vůbec nejnižší za posledních 10 let", postěžoval si ParlamentnímListům.cz Eybert. Připomněl, že v roce 2006 se za rok vytěžilo 27 tisíc kubíků dřeva a teprve v roce 2008 se vytěžilo po uragánu 119 tisíc kubíků. V roce 2007 se však vytěžilo pouhých 14 800 kubíků dřeva. „Čtyři roky už leží u soudu žaloba v této věci", upozornil Eybert.
Nejnověji k tématu boj o Šumavu
Schwarzenberg má mlčet, jeho rod Šumavu vykácel. Kníže: Volovina
Do boje o Šumavu by měli zasáhnout politici, míní Sobotka
Zastavte kácení na Šumavě, ozývá se Evropa
Aktivisté proti kácení na Šumavě otevřeli druhou frontu u soudu
Průzkum: Lidé fandí Stráskému. Příroda si s kůrovcem sama neporadí
Podle senátora je problémem také skutečnost, že se celá záležitost zpolitizovala a začínají do toho mluvit více politici, než skuteční odborníci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radmila Zemanová-Kopecká