Svědkové vypovídali ve prospěch Nagyové. Teď zve policie k výslechu ministra

20.07.2013 15:00

Vyšetřovatelé zvou k výslechu v kauze Jany Nagyové současného ministra obrany Vlastimila Picka, bývalého šéfa tohoto resortu Alexandra Vondru (ODS) a úřadujícího předsedu ODS Martina Kubu.

Svědkové vypovídali ve prospěch Nagyové. Teď zve policie k výslechu ministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

"Ano, změnili nám program výslechů a nově zvou pana Picka nebo Vondru," řekl ČTK právník Lukáš Trojan, který si na Nejvyšším státním zastupitelství stěžoval na to, že v kauze se nadále činí úkony v trestním řízení. Ohledně jeho klienta či dalších exposlanců ODS obviněných z korupce jsou podle něj poté, co je Nejvyšší soud vyňal z trestního řízení, nezákonné.

Výslech Picka a Vondry souvisí se sledováním Nečasové

Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním by se už příští týden měli dostavit k výslechu do policejní budovy Na Perštýně v Praze zákonodárci Tomáš Úlehla a Jan Florián, kteří rovněž patřili mezi rebelující poslance, ale na rozdíl od tria Šnajdr, Tluchoř a Fuksa se nakonec rozhodli daňový balíček podpořit. V témže týdnu chtějí vyšetřovatelé vyslechnout také generálního ředitele Českých drah Petra Žaludu a generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše. V dalším týdnu mají pak přijít na řadu politici Picek, Vondra a Kuba.

Výslech Picka a Vondry by měl podle všeho souviset s druhou kauzou kolem Nagyové, která se týká údajného nezákonného sledování Nečasovy manželky Vojenským zpravodajstvím bez vědomí ministra obrany.

Zpravodajci nic podezřelého nezjistili

Dva utajení svědci, agenti Vojenského zpravodajství, kteří sledovali manželku expremiéra Radku Nečasovou, při pátečním výslechu vypověděli, že pouze plnili rozkazy svých nadřízených. Nečasovou sledovali 14 dní. Tvrdí, že měli zjistit, zda se kolem ní nepohybují osoby, které by pro stát nebo premiéra znamenaly bezpečnostní riziko, píše server Lidovky.cz. "Zásadní informací je, že nepotvrdili, že by se kolem Radky Nečasové dělo něco, co by bylo důvodem k nějaké obavě," popsal výslech zpravodajců advokát Milana Kovandy Jiří Matzner.

Výpověď zpravodajců vyznívá příznivě nejen pro trio obviněných důstojníků vojenské rozvědky (Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek), ale také pro Janu Nagyovou. Její právník Eduard Bruna totiž již krátce po jejím uvěznění uvedl, že bývalá šéfka Nečasova kabinetu zpravodajce úkolovala z obavy, že se Nečasová dostane do vlivu sekty jehovistů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

4:44 Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

Prozradil pirátský poradce Petr Beneš z pražského magistrátu citlivé informace protistraně, s níž se…