7. slovensko-český poradenský den nabídne konzultaci s odborníky na oblast důchodů. Tentokráte v Popradu

06.04.2017 21:20

Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete na Slovensku a v České republice? Ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravila slovenská Sociální pojišťovna poradenský den k důchodům. Odborníci z obou institucí poradí ve středu 26. dubna 2017 v popradské pobočce Sociální pojišťovny.

7. slovensko-český poradenský den nabídne konzultaci s odborníky na oblast důchodů. Tentokráte v Popradu
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Cílem slovensko-českého poradenského dne je poskytnout konkrétní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky. Na jednom místě se tak od kvalifikovaných odborníků z obou institucí dozvědí, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují apod. Nabízí se jim tedy příležitost informovat se o svých důchodových nárocích z obou států.

Místo a čas, kdy se poradenský den koná:

  • pobočka Sociální pojišťovny v Popradu, adresa: 1. Mája 4053/24, Poprad
  • středa 26. 4. 2017, od 9:00 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h.  

Na konzultace je vhodné se předem objednat:

Poradenství bude poskytováno jako vždy bezplatně. Přednost budou mít předem objednaní klienti, kteří se dostaví ve stanovený čas. O poradenské dny k „česko-slovenským“ důchodům je tradičně velký zájem.

Lidé, kteří přijdou na konzultaci, by neměli zapomenout přinést si s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

Tyto poradenské dny jsou pořádány 2x ročně již od roku 2014, uskuteční se tedy již posedmé. Konají se střídavě na území Slovenska a České republiky. Jejich cílem je zprostředkovat občanům, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

Ve spolupráci s dalšími zahraničními partnery pořádá ČSSZ také česko-německé a česko-rakouské poradenské dny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…