AČCKA: Od října do prosince vycestuje na delší pobyt 12 % Čechů

14.09.2022 17:56 | Tisková zpráva

Blízká exotika na podzim a v zimě – kam Češi cestují do 6 hod. letu

AČCKA: Od října do prosince vycestuje na delší pobyt 12 % Čechů
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

Ani s koncem letních prázdnin Češi nepřestávají cestovat. Přesouvají se však více na jih a volí nejčastěji cílové země s kratším a přímým letem do 6–6,5 hodiny z ČR. 

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37252 lidí
Právě přímé spojení z ČR je klíčovým faktorem pro výběr destinace. Pro letošní zimní letový řád, který začíná koncem října, je plánovanou novinkou pravidelné přímé spojení se SunExpress do Turecka (a letoviska Antalye) 3x týdně a dále se SalamAir do Maskatu v Ománu (1x týdně). Čas ušetří cestujícím nejen přímý let, ale také více samoobslužných odbavení zavazadel na letišti.

Mimo Evropu se ročně vypraví na dovolenou 12 % českých turistů (ČSÚ, data za rok 2019). Od října do prosince bylo v roce 2019 realizováno necelých půl milionu zahraničních dovolených (4 a více přenocování). Pro cestovní kanceláře a agentury je důležité, že více jak polovina těchto cest je uskutečněna letecky a zájezdy či cestovní služby jsou nakupovány ve velké míře právě u cestovní kanceláře či agentury.

Podzimní pobyty se letos prodávají úspěšně, nicméně stále je nabídka zájezdů u CK/CA dostupná. Jiná situace panuje v případě vánočních a silvestrovských pobytů, které se postupně vyprodávají. Češi si po dvou letech útlumu chtějí dopřát dovolenou u moře a tento trend pokračuje i na podzim.

Žebříček nejoblíbenějších mimoevropských destinací do 6 hodin letu z ČR (dle prodejů v CK/CA):

Egypt
Spojené arabské emiráty
Kanárské ostrovy
Kapverdské ostrovy
Omán
Turecko
Izrael
Jordánsko

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…