Speciální cisterna Rosenbauer pojme 15 tisíc litrů vody a dva tisíce litrů pěnidla. Kvalitní a rychlý zásah umožňuje moderní čerpadlo o výkonu deset tisíc litrů za minutu a dvě proudnice. Ze střešní, dálkově ovládané, mohou hasiči zasáhnout do vzdálenosti sto metrů, dosah proudnice z přední části vozu je sedmdesát metrů.
„Modernizací prochází nejen zařízení elektrárny, ale i výbava našich hasičů. Ti musí zasáhnout kdekoli v elektrárně do čtyř minut. Vedle toho jsou připraveni pomoci i v okolí elektrárny,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.
Nová cisterna nahradí dosavadní dva cisternové vozy Tatra 815 z roku 1998. Přitom kapacita vodní nádrže zůstane velmi podobná. „Nová cisterna má například i třikrát výkonnější čerpadlo, to navíc umožňuje také vysokotlaké hašení.
Řada moderních prvků pomůže rychlejšímu a kvalitnějšímu zásahu a to je v kritické situaci vždy velmi důležité,“ poznamenal Petr Měšťan, ředitel bezpečnosti jaderných elektráren ČEZ.
Od roku 2016 jsou profesionální hasiči ČEZ zařazeni do takzvaného poplachového plánu Jihočeského kraje. Vyžaduje-li to především rychlost zásahu, může krajský hasičský dispečink právě temelínskou jednotku povolat. Ročně takto hasiči elektrárny ve svém okolí zasahují v jednotkách případů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva