FN Hradec Králové obhájila statut centra vysoce specializované onkogynekologické péče

22.02.2019 19:38

Fakultní nemocnice Hradec Králové obhájila statut centra vysoce specializované onkogynekologické péče, které zajišťuje komplexní péči o pacientky se zhoubnými nádory reprodukčních orgánů.

FN Hradec Králové obhájila statut centra vysoce specializované onkogynekologické péče
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Ministerstvo zdravotnictví České republiky udělilo FN HK statut centra na dalších pět let a to do konce roku 2023. V průběhu roku 2018 poskytlo Onkogynekologické centrum FN HK péči necelým dvěma stovkám nových případů, především se jednalo o pacientky z Královéhradeckého kraje a z přilehlých oblastí.

„Pečujeme o pacientky se zhoubnými nádory rodidel, zejména se jedná o onemocnění dělohy a vaječníků,“ řekl přednosta Porodnické a gynekologické kliniky FN HK prof. MUDr. Jiří Špaček, Ph.D., IFEPAG. Nejvýznamnější léčebnou modalitou je kvalitní chirurgie, pacientkám však centrum nabízí i další léčebné možnosti, jakými jsou například chemoterapie nebo biologická léčba, případně jejich kombinace. V případě potřeby podstupují tyto ženy na onkologické klinice i léčbu zářením. „Spolupracujeme však i  s dalšími odbornostmi napříč různými obory tak, aby byla péče co nejkvalitnější. Po provedené léčbě jsou pacientky dále sledované, lékaři jsou připraveni bojovat i s případnými recidivami nádorových onemocnění,“ dodal přednosta.

Za posledních deset let počet nových případů zhoubných onemocnění reprodukčních orgánů procházejících hradeckým pracovištěm stoupl na dvojnásobek. „Ženy by rozhodně neměly zanedbávat pravidelné preventivní prohlídky, v případě jakýchkoliv obtíží by měly vyhledat lékaře. Každoročně se však setkáváme s řadou případů, kde byla prevence zanedbána, pacientky přicházejí k lékaři až s pokročilým onemocněním, což může následnou léčbu zkomplikovat a léčebné výsledky výrazně zhoršovat,“ upozorňuje profesor Špaček.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové funguje několik dalších specializovaných center, například kardiovaskulární, cerebrovaskulární či onkologické.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ bude v Ústeckém kraji investovat 100 mld. Kč do modernizace teplárenství

7:44 ČEZ bude v Ústeckém kraji investovat 100 mld. Kč do modernizace teplárenství

ČEZ představuje investiční plán pro Ústecký kraj. Do transformace a rozvoje energetiky v kraji dá do…