Fakulta stavební ČVUT v Praze pořádá pro středoškoláky třídenní studentské stáže

01.11.2017 16:48

Středoškoláci si na Fakultě stavební ČVUT mohou vyzkoušet běžné studium a zvážit vybraný obor. Dostanou svého studentského “guru” a tři dny s ním navštěvují výuku.

Fakulta stavební ČVUT v Praze pořádá pro středoškoláky třídenní studentské stáže
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Třídenní studentské stáže, které probíhají dvakrát do roka na Fakultě stavební ČVUT v Praze, dávají středoškolákům možnost poznat výuku na vysoké škole a ujasnit si, kterou oblast by chtěli studovat. Vybírat mohou z celkem 12 oborů, jako průvodce mají k dispozici po celou dobu stáže studenta druhého nebo třetího ročníku daného oboru, s nímž navštěvují jeho hodiny podle rozvrhu. Stáže jsou určeny pro studenty posledních dvou ročníků středních škol. V současnosti se studenti mohou hlásit na podzimní termíny, které budou na fakultě probíhat od 6. listopadu do 8. prosince.

„Při pobytu na fakultě dostanou středoškoláci jako průvodce našeho studenta, který je po tři dny takovým jejich studijním ,guru´. Vybíráme přitom vždy dobré studenty z oborů, o něž mají stážisté zájem. Podzimní stáže jsou určeny především pro studenty čtvrtých ročníků, kteří se již rozhodují, na jaký obor chtějí podat přihlášku, jarní termíny jsou pak hlavně pro třeťáky, “ popisuje středoškolské stáže prof. Jiří Máca, proděkan pro pedagogickou činnost na Fakultě stavební ČVUT.

Zájemci o stáž mohou vybírat hned z dvanácti možností, volit lze Stavební inženýrství, Konstrukce pozemních staveb, Konstrukce a dopravní stavby, Architektura a stavitelství, Vodní hospodářství a vodní stavby, Inženýrství životního prostředí, Management a ekonomika ve stavebnictví, Příprava, realizace a provoz staveb, Požární bezpečnost staveb, Realizace pozemních a inženýrských staveb, Geodézie, kartografie a geoinformatika a Building Structures, který je v angličtině.

Účasti na stáži se nemusí bát ani mimopražští zájemci. „Chceme, aby stáže byly finančně dostupné pro všechny studenty,“ uvádí prof. Máca. „Studenti si sami hradí dopravu a stravu a na stáž přispívají poplatkem 150 korun. Pro mimopražské zájemce zajišťujeme ubytování na kolejích na dvě noci, které je pro ně zdarma.“

Studenty na stáž přihlašuje jejich třídní učitel nebo jiný pedagog ze školy, kterou navštěvují. Počet stážistů je limitován. „O stáže bývá každoročně mezi středoškoláky velký zájem, protože jim umožňují blíže poznat fakultu i studium naživo a zeptat se na vše přímo našich studentů i vyučujících. Mnozí se zde také rozhodují, jakému oboru by se chtěli při studiu věnovat, “ vysvětluje Ing. Marie Gallová z PR oddělení fakulty, které stáže organizačně zajišťuje.

To potvrzuje i studentka Anna Kudynová, která nyní studuje na Fakultě stavební ČVUT druhý ročník oboru Architektura a stavitelství: „Na stáž jsem šla, protože jsem váhala mezi dvěma vysokými školami a stáž mi pomohla si výběr ujasnit. Také mě lákalo si vyzkoušet vysokoškolské studium, jako středoškolák jsem si to neuměla představit. Moje průvodkyně mě navíc seznámila s celým kampusem, takže když jsem nastoupila na fakultu, už jsem věděla, kde je jaká posluchárna, kam si pro co dojít nebo kde je nejlevnější tisk atd. Už jsem nemusela nic složitě hledat.“

Podzimní stáže budou na Fakultě stavební ČVUT v Praze probíhat od 6. listopadu do 8. prosince. Vzhledem k velkému množství zájemců je třeba se zaregistrovat co nejdříve, později již může být vybraný termín kapacitně obsazen. Další kolo stáží bude probíhat v průběhu března a dubna. Podrobné informace o stáži a přihlášku s konkrétními termíny najdou zájemci ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…