HZS ČR: Profesionalizace řidičů složek IZS ČR

06.10.2016 17:08

Více než 19 000 policistů a okolo 5 000 hasičů projde v průběhu tří let speciálními kurzy bezpečné jízdy spojenými s řešením náročnějších řidičských situací.

HZS ČR: Profesionalizace řidičů složek IZS ČR
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Celý projekt představil dnes na polygonu v Jihlavě – Hosově policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý spolu s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslavem Rybou a výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů Janem Matouškem. 

Projekt vznikl na základě dohody mezi Ministerstvem vnitra ČR a Českou kanceláří pojistitelů a je celý financován z fondu zábrany škod ČKP.

„Stále časté jsou například situace, při kterých řidiči před policisty ujíždí, proto je nutné, aby na takové případy byli policisté připraveni a dokázali dobře ovládat svá vozidla i v krizových situacích. Díky dohodě Ministerstva vnitra a Českou kanceláří pojistitelů jsme nyní schopni zajistit kvalitnější výcvik našich řidičů, který by na resortních zařízeních nebyl možný,“ uvedl dnes v Jihlavě policejní prezident Tomáš Tuhý.

V rámci realizovaných kurzů, které jsou koncipovány jako intenzivní celodenní zaměstnání s teoretickou přípravou, si policisté a hasiči procvičí například manévrování s vozidlem ve vymezeném prostoru, brzdění na různém povrchu v přímém směru i v zatáčkách, vyhýbání se náhle vzniklé překážce, zvládnutí vozidla při náhlém smyku nebo zvládnutí vozidla při aquaplaningu.

„Přicházejí noví mladí příslušníci, kteří dostávají drahá vozidla v ceně milionů korun. Jezdí k zásahům pod majákem, což přináší stres. Proto jsem rád, že takový projekt existuje a naši příslušníci jej mohou absolvovat,“ doplnil policejního prezidenta generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba.

Policisté absolvují kurzy řízení zpravidla v osobních automobilech, v případě hasičů jde pochopitelně také o zvládání jízdy s vozidly nákladními. Jednotlivé kurzy již druhý měsíc probíhají na akreditovaných polygonech center bezpečné jízdy, kterými jsou Jihlava, Ostrava, Vysoké Mýto, Most, Česká Lípa – Sosnová a Příbram – Dlouhá Lhota.

„Pojišťovny ročně přispějí do fondu zábrany škod zhruba 600 mil. Kč. Považuji za správné, že je z těchto prostředků financovaný i projekt Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky a Policie České republiky, který má jednoznačný pozitivní vliv na prevenci škod i minimalizaci jejich následků,“ říká Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP má svůj první průjezdný lakovací box pro vícečlánkové tramvaje

19:15 DPP má svůj první průjezdný lakovací box pro vícečlánkové tramvaje

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v Opravně tramvají v Ústředních dílnách v Hostivaři uvedl do prov…