Hasiči vezou humanitární pomoc uprchlíkům do Řecka

4. 1. 2016 14:27

V souvislosti s migrační krizí požádalo Řecko před koncem roku 2015 prostřednictvím Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události Evropské komise (CECIS) o humanitární pomoc.

Hasiči vezou humanitární pomoc uprchlíkům do Řecka
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Česká republika obratem nabídla spací pytle, přikrývky, lehátka, pláštěnky a kamna na pevná paliva. Pomoc byla ze strany Řecka akceptována a v tuto chvíli se začíná humanitární pomoc připravovat. 

Z jednotlivých skladů Hasičského záchranného sboru ČR bude dnes, 4. ledna, svezen materiál do Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu. Zde bude naložen na tři vozidla se dvěma vleky a zítra, 5. ledna, se přesune do Brna (do Školního a výcvikového zařízení HZS ČR), odkud vyrazí ve středu 6. ledna směrem do Řecka. Zde bude předána do Centrálního skladu pro příjem humanitární pomoci ve městě Mandra (poblíž Athén).

Dopravu zajistí 8 příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR, jako velitel konvoje pojede por. Mgr. Petr Vodička z HZS hl. m. Prahy.

Humanitární pomoc se skládá z 2000 přikrývek, 500 lehátek, 2000 spacích pytlů, 10000 pláštěnek a 40 kamínek. Cena materiálu je 4, 25 mil. Kč a hrazena bude ze státního rozpočtu.

Jedná se už o pátou zemi, které v souvislosti s migrační krizí Česká republika posílá humanitární pomoc. Vybavení pro nouzové ubytování jsme již dopravili do Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Makedonie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŽP: Vladimír F. Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v Peru

20:04 MŽP: Vladimír F. Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v Peru

Náměstek ministra životního prostředí Vladimír F. Mana se v peruánské Limě zúčastnil prvního ročníku…