Lesy ČR: Státní lesníci zhodnotí smluvní partnery

1. 3. 2016 16:49

Působení smluvních partnerů zhodnotí do 30. dubna státní podnik Lesy ČR. Jde o zcela nový systém, který má zlepšit vzájemný smluvní vztah. Posuzován bude rok 2015, a to z hlediska výrobního, ekonomického a obecného.

Lesy ČR: Státní lesníci zhodnotí smluvní partnery
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

„Obchodní smlouva určuje smluvní vztah. Hodnocení by mělo sloužit jako motivace, ale také jako korektní zpětná vazba pro obě strany. Výsledek se promítne i do nastavení parametrů budoucích lesnických zakázek,“ řekl generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád s tím, že negativní hraniční výsledky hodnocení mohou v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek vést až k vyloučení účasti smluvního partnera v soutěži o lesnické zakázky.

Jde o výhledovou a strategickou záležitost, proto jsou smluvní partneři informováni v předstihu. V dalších letech bude hodnocení provedeno vždy do konce března. Letošní termín je testovací. „Nyní chceme ověřit použitelnost metodiky, kterou je třeba doplnit. Během tohoto roku nastavíme principy a pravidla tak, aby je obě strany mohly akceptovat,“ dodal Daniel Szórád.

Hodnocení provedou krajští ředitelé a lesní správci z podniku Lesy ČR za účasti smluvních partnerů. Posuzovat budou například plnění ročních projektů v daných termínech i kvalitě, plnění zakázky z hlediska ochrany lesa, kvalitu zalesňování, povýrobní úpravu pracovišť a další parametry. Největší váha a důraz jsou záměrně kladeny právě na výrobní kritéria s cílem zvýšit kvalitu lesnických prací. Lesy ČR tak chtějí kultivovat smluvní vztahy, získat oboustranné objektivní informace během plnění zakázky, ale i nastavit lepší pracovní podmínky pro lesní dělníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správci facebookových komunit z celé Evropy se sejdou v Londýně

20:49 Správci facebookových komunit z celé Evropy se sejdou v Londýně

Ve svém humanitárním manifestu mluví Mark Zuckerberg o potřebě poskytnout vůdcům komunit více nástro…