Lesy ČR začaly hodnotit nabídky podané v lesnickém tendru 2020+

30.10.2019 20:29

Celkem 213 nabídek podalo 32 zájemců o provádění lesnických činností a prodej dřeva v lesnickém tendru 2020+.

Lesy ČR začaly hodnotit nabídky podané v lesnickém tendru 2020+
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

 Letos v září ho vyhlásily Lesy České republiky. Firmy, které uspějí, budou pro podnik pracovat podle smlouvy platné od ledna 2020 do konce roku 2024. 

Předpokládaný objem dřeva, o který se v tendru soutěží, dosahuje 8,5 milionu metrů krychlových na 195 633 hektarech lesa. Ročně se počítá s těžbou 1,97 milionů metrů krychlových dřeva a zalesněním 2 879 hektarů. Služby spojené s nákupem dříví představují částku 6,99 miliard korun.

Celkem 54 zakázek se letos dělí do tří kategorií – kalamitní, postkalamitní a nekalamitní. „Při koncipování dílčích zakázek jsme cíleně volili nejvhodnější model hospodaření pro konkrétní území. Budeme kombinovat vlastní i dodavatelské výrobní kapacity a pružně tak reagovat na aktuální situaci v dané lokalitě,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Ve 23 kalamitních zakázkách podali potenciální partneři podniku 107 nabídek. Na daném území budou těžit a provádět pěstební práce, ale dřevo zůstane majetkem Lesů ČR. V devíti postkalamitních zakázkách zaměřených jen na pěstební činnost podali zájemci 30 nabídek. Těžba i prodej dřeva opět zůstane v režii státního podniku. U 22 nekalamitních zakázek bylo na těžbu spojenou s prodejem dřeva i pěstební práce doručeno 76 nabídek. Všechny se podávaly elektronicky, nyní začalo jejich hodnocení.

SHRNUTÍ
Předpokládaná hodnota tendru je 6,99 miliard korun.
213 nabídek podalo 32 společností.
Tendr se týká 54 smluvních územních jednotek. Na jednu zájemci průměrně podali 3,94 nabídek, což je dvojnásobně více, než byl průměr počtu nabídek na zakázku v posledních tendrech.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …