MD: Doprava získala na nové dálnice a rekonstrukce železnic už 150 miliard z evropských prostředků

12.01.2018 11:49

Evropská komise proplatila České republice na nové dálnice, silnice a opravy na železnici celkem 150 miliard korun z Operačního programu Doprava I. Tento program je tak kompletně uzavřen a resortu dopravy se podařilo ho úspěšně vyčerpat bez jakékoliv ztráty. Z navazujícího Operačního programu Doprava II putuje na stavby dalších 19 miliard korun.

MD: Doprava získala na nové dálnice a rekonstrukce železnic už 150 miliard z evropských prostředků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

„Za evropské peníze modernizujeme D1 mezi Prahou a Brnem, stavíme nové úseky jihočeské dálnice D3, karlovarskou D6 nebo obchvat Třince na silnici I/11. Na železnici pak můžeme modernizovat trať Rokycany  - Plzeň a rekonstruovat železniční stanici Olomouc,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

K dočerpání starého operačního programu výrazně přispělo i schválení šesti zbývajících velkých projektů na konci programového období. V pěti případech se jedná o tzv. fázované projekty, přičemž II. fáze těchto projektů se bude realizovat v rámci OPD II. Jedná se například o úsek D35 mezi Opatovicemi, Časy a Ostrovem nebo optimalizaci tratě mezi Bystřicí nad Olší a Českým Těšínem.

Evropská komise tím potvrdila, že formálně byl celý proces v pořádku a ČR koncem roku 2017 tyto evropské prostředky získala. Ministerstvu dopravy se tak podařilo úspěšně vyčerpat veškeré finanční prostředky z Operačního programu Doprava I.

Úspěšným čerpáním se může pochlubit i navazující Operační program Doprava II, v něm se daří plnit limity čerpání s ročním předstihem. Částku ve výši necelých 19 miliard korun, která představovala minimální výši čerpání do konce roku 2018, se podařilo vyčerpat již v polovině prosince loňského roku. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…