MHMP: Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

14.04.2021 21:01

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

MHMP: Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

S platností od začátku tohoto týdne umožnila vláda ČR fungování farmářských trhů. Na základě tohoto rozhodnutí se tak o víkendu otevře řada tržišť i na území celé Prahy. Fungovat však budou pouze za přísných podmínek, které musí všichni provozovatelé i návštěvníci bezpodmínečně dodržovat.

Mezi jednotlivými stánky musí být například rozestupy alespoň dva metry a v prostoru celého tržiště by měl platit limit 15 metrů čtverečních plochy na jednu osobu. Prodejci také nesmí nabízet občerstvení k přímé konzumaci a nebudou zde ani místa k sezení. Nadále platí i povinnost mít nasazené respirátory a dodržovat mezi sebou nutné rozestupy.

Protiepidemická opatření se týkají také největších farmářských trhů na pražské náplavce u Rašínova nábřeží, které se letos poprvé otevřou v sobotu 17. dubna. Na dodržování všech opatření zde budou dohlížet nejen dispečeři z TRADE CENTRE PRAHA, akciové společnosti ve vlastnictví hl. m. Prahy, která spravuje náplavky, ale i osmičlenná hlídka Crowd Safety, Městská policie Praha v případě nutnosti také Policie ČR.

Z důvodu zamezení nadměrné koncentrace návštěvníků je nutné, aby se zde příchozí příliš nezdržovali a po nákupu farmářských produktů prostor neprodleně opustili. Nesmí se ani shlukovat u jednotlivých stánků nebo u vchodu na farmářské tržiště. Za současné mimořádné situace tak farmářský trh funguje pouze za účelem nákupu potravin, nikoliv jako místo k procházení a setkávání.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…