MŠMT: Konference Bezpečná škola pro všechny!

13.05.2018 12:10

Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy se dnes uskutečnila celostátní konference NIDV věnovaná bezpečnosti ve školách, primární prevenci rizikového chování žáků a studentů a školní výuce bezpečnostních témat. Se zahraničními zkušenostmi seznámila účastníky konference Brigitte Plet z Rektorátu Toulouse ve Francii.

MŠMT: Konference Bezpečná škola pro všechny!
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Mezinárodní konferenci Bezpečná škola pro všechny! uvedl náměstek sekce strategie a inovací Národního institutu dalšího vzdělávání Josef Rydlo, za MŠMT vystoupila k tématu bezpečnosti na školách se svým příspěvkem Miroslava Salavcová z oddělení základního vzdělávání MŠMT: „Aby se ve škole cítili žáci, studenti a učitelé bezpečně, je třeba dbát jak na účelné zabezpečení budov a dodržování příslušných předpisů, tak rozvíjet a využívat možností, které poskytuje systém primární prevence rizikového chování žáků a studentů. Nedílnou součástí je rovněž efektivní výuka bezpečnostních témat“.

Jak komunikovat s okolím v situaci, kdy je potřeba řešit nečekané problémy, informovala v dalším příspěvku Denisa Hejlová z katedry marketingové komunikace a public relations Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. S koncepčními materiály v oblasti školské prevence seznámila účastníky Jana Havlíková z Magistrátu hl. m. Prahy, která je krajskou školskou koordinátorkou prevence v Praze. Systém celostátní politiky v oblasti občanské výchovy a zdraví, komunikaci mezi regionálním úřadem a mezi řediteli škol představila konzultantka působící na Rektorátu ve francouzském Toulouse Brigitte Plet.

Odpolední blok byl věnovaný výuce bezpečnostních témat v České republice, kde se kromě Miroslavy Salavcové z MŠMT k tématu vyjádřil také ředitel Pražského inspektorátu ČŠI Martin Procházka. Ten shrnul výsledky šetření znalostí žáků a studentů v oblasti běžných rizik a při mimořádných událostech, ochrany zdraví, silničního provozu, obrany státu a prevence kriminality, přičemž poukázal na skutečnost, že informovanost dětí je současné době nedostačující.

Následující vystoupení Ivy Karafiátové z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Adama Fuksy z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje účastníkům představilo, jak lze pomocí aplikace Hasiči pro školy vyučovat bezpečnostní témata zajímavě, s využitím moderních technologií, efektivně a s minimálními nároky na finanční možnosti škol a časové zatížení učitelů. Poslední přednáška Ivana Gerháta ze Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany se týkala problematiky přípravy občanů k obraně státu, a to zejména ve vztahu k vzdělávacímu procesu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Cimrman se vrací do Frymburku, břeh Lipna ozdobí jeho busta

22:08 Turistický spolek Lipenska: Cimrman se vrací do Frymburku, břeh Lipna ozdobí jeho busta

Frymburský břeh lipenské přehrady bude zdobit busta nebo jiná hmotná, umělecky cenná připomínka na p…