Mimořádný summit zemí Visegrádské skupiny bude zítra v Praze jednat o migrační krizi

3. 9. 2015 17:10

Mimořádný summit zemí Visegrádské skupiny bude zítra v Praze jednat o migrační krizi 3. září 2015 V pátek 4. září se v Praze na Úřadu vlády ČR uskuteční mimořádný summit předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny. Ten svolal premiér Bohuslav Sobotka jako představitel země předsedající V4 v reakci na napjatou situaci v oblasti migrační krize.

Mimořádný summit zemí Visegrádské skupiny bude zítra v Praze jednat o migrační krizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Cílem summitu, který začíná v 15 hodin, bude nalezení společné pozice států Visegrádské skupiny k migrační krizi, kterou budou lídři regionu prosazovat v  dalších  jednáních  s  evropskými partnery. Předsedové české, slovenské, polské  a  maďarské  vlády  budou  debatovat o možné silnější spolupráci na bilaterální  i unijní úrovni v oblasti vnějších hranic a posílení angažmá v zemích tranzitu a původu uprchlíků.

Tématem  mimořádného  summitu  bude  také nabídka silnější pomoci v oblasti rozvojové  spolupráce a zapojení visegrádské skupiny do evropských projektů včetně  systému  tzv. hotspots, jejichž cílem je prostřednictvím agentur EU poskytnout  komplexní  a  cílenou  pomoc  členským státům čelícím největším migračním tlakům.

Na zítřejší summit premiérů V4 v pondělí naváže bratislavské jednání předsedy vlády Bohuslava Sobotky se slovenským protějškem Robertem Ficem a rakouským spolkovým kancléřem Wernerem Faymannem, které je pokračováním středoevropského dialogu o migrační krizi.

Více informací o programu na

http://www.vlada.cz/cz/4-zari-2015-mimoradny-summit-predsedu-vlad-zemi-visegradske-skupiny-k-reseni-migracni-krize-134069/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI konstatuje, že stav fritovacích olejů a tuků v restauracích je neuspokojivý

20:30 SZPI konstatuje, že stav fritovacích olejů a tuků v restauracích je neuspokojivý

V období od 6. 2. do 17. 11. 2017 se Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zaměřila na k…