Ministerstvo vnitra: Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda

05.10.2022 18:47 | Tisková zpráva

Vláda souhlasila s návrhem ministra vnitra Víta Rakušana jmenovat do čela civilní rozvědky Vladimíra Posoldu, který má 20letou praxi ve zpravodajských službách. Rozvědku povede od 6. října 2022.

Ministerstvo vnitra: Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) od zítřka povede dlouholetý zpravodajec Vladimír Posolda. Se souhlasem vlády ho jmenoval ministr vnitra Vít Rakušan. V čele civilní rozvědky nahradí Vladimíra Mlejnka, který ve funkci skončil na vlastní žádost ke konci srpna.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22216 lidí

Nový ředitel ÚZSI se ve zpravodajských službách České republiky pohybuje prakticky celou svou profesní kariéru. Celkem 20 let pracoval nejprve v BIS a poté v ÚZSI, a to jako expert i manažer ve vedení služby. Je držitelem osvědčení NBÚ pro stupeň utajení přísně tajné.

„Civilní rozvědka potřebuje stabilizovat. Proto jsem po důkladném výběru jmenoval ředitele, který bude nezpochybnitelný, má prověrku na stupeň přísně tajné, obrovskou profesní zkušenost a respekt zpravodajské komunity i zahraničních partnerů,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Nový ředitel ÚZSI dle ministra vnitra během své profesní kariéry v oblasti zpravodajských služeb jednoznačně prokázal vysokou profesionalitu, odborné znalosti i manažerské schopnosti.

Mgr. Vladimír Posolda
Vladimír Posolda pracoval od roku 1990 do roku 1998 v BIS a od roku 1998 do roku 2020 na Úřadu pro zahraniční styky a informace, poté až dosud na Ministerstvu zahraničních věcí. Ve zpravodajských službách působil jako operativec, analytik, ale také v technické oblasti nebo jako manažer. Ovládá angličtinu, němčinu a polštinu. Je držitelem služebních medailí ÚZSI Za věrnost a Za zásluhy o bezpečnost.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …